Skip to main content

Štvorzápasovú sériu domácich prípravných zápasov uzavreli Spišiaci treťou výhrou v rade. S piatkovým protivníkom z Debrecínu si poradili 4:2. Celé stretnutie odchytal junior Benjamín Varša, ktorý sa občas nenudil a bol oporou mužstva. Záver stretnutia bol poriadne vybičovaný a ľadová plocha sa zmenila na boxerský ring.

HK Spišská Nová Ves – DEAC Debrecín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 9. Marosz (Archambault, Majdan), 12. Beaudry (Majdan), 32. Archambault (Marosz, Merežko), 60. I. Novák – 14. Hári (Mingazov, Brice), 33. A. Mihalik (Brice, G. Mihalik), Rozhodovali: Smrek, Kocúr – Ordzovenský, Beniač, Vylúčení: 8:12, navyše Ališauskas, Rapáč a Džugan (Spišská Nová Ves) 5+DKZ za hrubosť, Vasilev a Rivera (Debrecín) 5+DKZ za hrubosť, Presilovky: 2:1, Oslabenia: 0:0, 795 divákov.

Spišská Nová Ves: Varša – Ališauskas, Merežko, Beaudry, Groch, Žiak, Malina – Giľák, Nellis, Archambault – Vandas, Marosz, Majdan – Rapáč, Myklucha, I. Novák – Hamráček, Vartovník, Džugan.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

Debrecín: Hetényi – Mingazov, Krollis, Barkovsky, Ušnev, Bukor, Dobmayer, Sándor, Jakábfy – Bučkin, Rétfalvi, Molnár – Rivera, Brice, Hári – Smirnov, D. Novotný, Vasilev – G. Mihalik, Kozma, A. Mihalik.

Tréner: Arťom Vaszjunyin.

Od úvodného hvizdu bolo zrejmé, kto bude favorit duelu. Už po dvadsiatich dvoch sekundách mal šancu na hokejke Archambault. Z bezprostrednej blízkosti však nedokázal zakončiť medzi Hetényiho betóny. O vyše minútu a pol opäť bol zamestnaný debrecínsky gólman. Tentoraz ho preveril Merežko. Ani v 4. minúte sa nedočkal presného zásahu Archambault. Pokus na pravú žŕdku gólovo nepodčiarkol. Debrecín sa osmelil až koncom polovice úvodnej tretiny. Varša si ale poradil s hosťujúcou príležitosťou. Brankárovi Hetényimu sa stalo osudným posunutie bránky. Domáca presilovka trvala len dvadsaťšesť sekúnd. Archambault otvoril svätyňu Rostislavovi Maroszovi, ktorý nemohol zaváhať – 1:0. V 12. minúte čakal nachystaný Beaudry na prihrávku od Majdana a po jeho delovke Rysy viedli dvojgólovým rozdielom – 2:0. Maďari predviedli úspešnú akciu, na ktorej konci bol Norbert Hári, keď počas početnej výhody nedal šancu Varšovi – 2:1. Päť minút pred uplynutím tretiny zaliala krv Sándora, keď to do neho neúmyselne napálil Juraj Majdan. Ešte do prestávky prišla jedna šanca po tvrdej strele Marosza, ale Vandas nestačil reagovať dorážkou.

Návrat zo šatní bol v znamení Rysov. Prvú možnosť na navýšenie vedenia mal Vandas. Zakončenie na vzdialenejšiu tyčku poslal príliš vedľa. Po ňom neprepálil Hetényiho Myklucha, ktorý mal vytvorenú skvelú palebnú pozíciu v ľavom kruhu. Fanúšikom sa po čase so streleným gólom nepredstavil Branislav Rapáč, pre ktorého to bol prvý zápas tejto sezóny. V 31. minúte Debrecín prvý raz zahral agresívnejšie. Rivera si vyšliapol na Beaudryho. Svojho spoluhráča si zastal Myklucha a nasledovala presilovka. V nej udrel Olivier Archambault nechytateľnou strelou hore – 3:1. Hostia sa však veľmi rýchlo dopracovali ku kontaktnému presnému zásahu. Brice vyhodil puk z vlastnej obrannej tretiny, ktorý si rukou spracoval v stredovom kruhu András Mihalik a zo svojho nájazdu na Varšu uspel – 3:2. V 35. minúte už dvíhal ruky nad hlavu Beaudry, ale puk skončil na ľavej tyčke. Horúce chvíle pre Spišiakov nastali v závere prostredného dejstva. Najprv Gergö Mihalik mal vychýlenú mušku a v druhom prípade sa blysol Varša, ktorý nechal pritlačený betón na ľavej konštrukcii a za žiadnu cenu nedovolil skórovať Briceovi.

Tretia tretina priniesla hneď možnosť pre Grocha, ktorý zakombinoval s Majdanom. Hetényi bol v tejto situácii pozorný a dostal puk na ochrannú sieť. Po góle túžil vzápätí Lukáš Vartovník, ale nemal to na ideálnu koncovku. Debrecínsky brankár sa vyznamenal v 48. minúte, keď v stopercentnej šanci vyzrel na Džugana. Onedlho pre zmenu čelil Giľákovi, ktorému sa nepodarilo nadvihnúť puk ponad betón. V 51. minúte neprikrášlil skóre Oleksii Myklucha. Maďari na konci pristúpili k hre bez brankára. Ivan Novák najskôr zlyhal, pretože zakončil priamo do hokejky obetavého obrancu Mingazova, ale všetko si to vynahradil v následnej príležitosti – 4:2. V čase 59:50 sa spustila hromadná bitka. Hlavným aktérom bol hosťujúci útočník Anton Vasilev, ktorý si trúfal na každého. Medzitým Ališauskas zrazil k ľadu Riveru, ktorý taktiež nevedel, čo so sebou. A keď sa javilo, že je to zažehnané, pobil sa aj Branislav Rapáč a celé to zakončil Róbert Džugan s Vasilevom, ktorý išiel do klbka a nezmohol sa na nič. Takmer osemsto divákov ocenilo aplauzom nielen bitky, ale i výkon a tretie letné víťazstvo.

 

Leave a Reply