Skip to main content

Po reprezentačnej prestávke sa do zápasov vrátili len dorastenci. Svoju premiéru si v pozícii asistenta trénera odkrútil Dávid Skokan, ktorá nemala víťazný podtón. Spišiakom ruže nekvitli na štadióne Pavla Demitru, ale chuť si napravili v Skalici.

KAUFLAND EXTRALIGA DORASTU – 17. kolo Sobota 18.11.2023

HK Dukla Trenčín – HK Spišská Nová Ves 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 11. Rázga (Jakubec, Dömény), 27. Bórik (Jaroška, Židek), 59. Karšay (Židek, Rázga), 60. Bórik – 32. J. Polčík (Ambrózy), 39. Novotný (J. Polčík), Rozhodovali: Krajčík – Nosek, Vystavil, Vylúčení: 3:6, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 1:1, Strely: 41:20, 76 divákov.

Spišská Nová Ves: Varša – Lukáč, Timko, Matúš Kuzma, Beľák, Mojdis, Beličák – Ambrózy, J. Polčík, Novotný – Kubinec, Džerenga, Sopkovič – Korheľ, Čopian, Muránsky – Mathias Kuzma.

Tréner: Róbert Spišák.

18. kolo Nedeľa 19.11.2023

MHKM Skalica – HK Spišská Nová Ves 1:2pp (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 43. Drinka (Ovečka, Staňo) – 30. Novotný (Timko, Varša), 62. Sopkovič (Beľák, Novotný), Rozhodovali: Jančík – Funtek, Junek, Vylúčení: 3:2, navyše Kabzáni (Skalica) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, Presilovky: 0:1, Oslabenia: 0:0, Strely: 31:30, 9 divákov.

Spišská Nová Ves: Varša – Lukáč, Timko, Matúš Kuzma, Beľák, Mojdis, Beličák – Ambrózy, J. Polčík, Novotný – Kubinec, Džerenga, Sopkovič – Korheľ, Čopian, Muránsky – Mathias Kuzma.

Tréner: Róbert Spišák.

HODNOTENIE DUELOV:

Róbert Spišák (tréner dorastencov): „Trenčín je líder súťaže a vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Počas reprezentačnej prestávky sme sa zamerali na rekondičný mikrocyklus aj zdokonaľovanie rôznych herných činností a doplnenie sily. Zreorganizovali sme celé zloženie mužstva. Jednak kvôli chorobám i kvôli tomu, že sme chceli dať priestor talentovaným hráčom z deviateho ročníka. Štyria s nami trénujú, dvaja už naskočili do tohto víkendu. Je to Korheľ a Muránsky, ktorí sa uviedli vo veľmi dobrom svetle a zvládali herný systém. Boli použiteľní tiež v obrannej tretine, kde pracovali organizovane. Mrzí nás, že sme stratili zápas v závere gólom na 2:3 šesťdesiatpäť sekúnd pred koncom. V konečnom účtovaní musím vyzdvihnúť výkon mužstva, ktorý bol podporený brankárom Varšom. V Skalici sme čelili súperovi, ktorý bol pod nami o šesť bodov. Na začiatku sezóny sme Skaličanov porazili 4:1 a rovnaký výsledok sme chceli dosiahnuť aj teraz. Bolo to viac-menej vyrovnané, ale nedarilo sa nám skórovať z vyložených príležitostí. Všetko sme si však vynahradili rozhodujúcim gólom v predĺžení, ktorý nám zariadil dva body. Prvýkrát sa po mojom boku predstavil bývalý hokejista Dávid Skokan. Nedávno bol ešte aktívny hráč, a preto pozná rôzne hráčske finesy, ktoré sa dajú preniesť do našej hry. Oboznámil som ho s herným systémom. Všetko sa mu pozdávalo a spoločne to budeme zdokonaľovať. Máme za sebou výbornú spoluprácu a teším sa, že bude so mnou pracovať.“