Skip to main content

Prvým súperom v boji o úvodné extraligové body budú hokejisti HC MIKRON Nové Zámky. Náš tím vykorčuľuje na súperovom ľade v piatok 15. septembra o 18:00.

PROFIL HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY:

Rok založenia: 2011

Prezident: František Sucharda

Riaditeľ: Imre Valášek

Konateľ: Marek Mráz

Manažér: Patrik Koči

LETO MEDZI BÝKMI

Novozámčanom v ostatných dva a pol sezónach dal svoju tvár maďarský kormidelník Gergely Majoross. Vyvrcholenie nastalo v minulom ročníku, keď mužstvo obsadilo poslednú šiestu pozíciu v tabuľke zaručujúcu priamy postup do vyraďovacej časti. Púť maďarského trénera sa však skončila. Pred pár mesiacmi sa rozhodol akceptovať ponuku účastníka druhej nemeckej ligy z Ravensburgu, no zároveň figuruje aj ako rozvojový kouč v Budapešti do 21 rokov. Najdôležitejším úkonom pre funkcionárov tak bolo nájsť náhradníka a ďaleko po neho nešli. Z asistenta Erika Čaládiho sa stal hlavný lodivod a spoločnosť mu bude robiť asistent Ľubomír Hurtaj z Topoľčian. Vedenie klubu si bolo vedomé faktu, že bude nesmierne náročné udržať elitný trojzáprah Farley – Jackson – Johnsson. Podarilo sa dohodnúť len s prvým menovaným. Do Nových Zámkov ale pribudli českí útočníci Radek Prokeš s Albertom Michnáčom, ktorý pozná slovenskú extraligu z dresu Prešova. V kádri svieti i Miloš Fafrák z Martina, Alex Géci alebo súrodenci Mikúšovci, ktorí vlani zaobstarávali body. V obrane bude rozdávať skúsenosti nováčik Peter Novajovský, ale aj lotyšský reprezentant Roberts Mamčics. Bránkovisko naďalej patrí spoľahlivému Čechovi Pavlovi Kantorovi.

Príprava 2023:

Topoľčany – Nové Zámky 1:3

Žiar nad Hronom – Nové Zámky 3:1

Nové Zámky – Trnava 7:3

Linz – Nové Zámky 4:2

Poruba – Nové Zámky 4:2

Žilina – Nové Zámky 2:1

Nové Zámky – Fehérvár 3:2

Nové Zámky – Viedeň 4:2

Banská Bystrica – Nové Zámky 4:5

SÚPISKA TÍMU NA SEZÓNU 2023/24:

Brankári: Pavel Kantor, Juraj Ovečka, Viktor Mičík.

Obrancovia: Mike Lee,  Andrej Hatala,  Branislav Ligas, Michal Roman, Roberts Mamcics, Michal Laurenčík, Peter Novajovský, Lukáš Kozák.

Útočníci: Austin Farley, Tomáš Mikúš, Juraj Mikúš, Richard Ondrušek, Patrik Števuliak, Martin Barto, Peter Šišovský, Troy Loggins, Jakub Ružek, Radek Prokeš, Václav Stupka, Mário Múčka, Miloš Fafrák, Alex Géci, Marc-Olivier Roy, Hugo Kováč, Albert Michnáč.

Tréneri: Erik Čaládi – Ľubomír Hurtaj.