Skip to main content

Do obrany pribudol talentovaný mladík Samuel Barcík. Vedenie v ňom vidí veľký potenciál a chce sa podieľať na jeho ďalšom vývoji. Sympatický tínedžer v tejto chvíli čerpá sily v obľúbenej slovenskej dovolenkovej destinácii. 

Uplynulý ročník absolvoval v zámorskej WHL, ktorý mal rozdelený vo dvoch celkoch – Saskatoon a Regina.

„Bolo to pre mňa niečo nové. Predsa len kanadský štýl hokeja je úplne iný ako slovenský. Samozrejme, som rád za túto skúsenosť, no dovolím si povedať, že to mohlo byť aj lepšie. Z hľadiska rozvoja to však musím hodnotiť pozitívne,“ vyriekol 19-ročný zvolenský rodák, ktorý odohral 51 zápasov s bilanciou (1+6).

Dobre stavaný obranca mal možnosť predĺžiť si pôsobenie za veľkou mlákou, avšak ďalšiu budúcnosť v týchto končinách starostlivo zvážil, z čoho napokon vyústil návrat na Slovensko.

„Mohol som ešte pokračovať v zámorí, ale po diskusii s agentom som vyhodnotil, že Spišská Nová Ves bude pre mňa najlepšia voľba. Nebudem tajiť, že bol o mňa záujem aj vo Švédsku. Agenta som sa však opýtal, či nie sú nejaké možnosti hrávať doma. Nakoniec mi odpísal, že Spišiaci majú pripravenú ponuku. Myslím si, že som urobil vynikajúci krok,“ nadšene rozprával o príchode do nášho dresu.

Zmluva je podpísaná do konca sezóny 2026/27 a účastník MS U18 2023 prezradil, čo to pre neho znamená:

„Predovšetkým chcem sa zlepšovať každý deň. Verím, že sa po troch rokoch v Spišskej vypracujem na kvalitného hokejistu a posunie ma to niekde do sveta, kde sa budem môcť živiť hokejom až do skončenia kariéry.“

Barcík pozná domáce klziská z dresu rodného Zvolena i farmárskeho tímu Žiaru nad Hronom. Úctyhodný je ale počet odohratých extraligových duelov – 72.

„Je jasné, že nastupovanie proti Zvolenu bude trochu výnimočné, ale snažím sa na to pozerať očami profesionála. Každé stretnutie beriem rovnako. Som sústredený na svoj výkon a konečný výsledok celého mužstva. Neviem povedať, či mali Zvolenčania opätovný záujem o moje služby, no ja som zvolil odchod inde, než tam,“ poznamenalo dvojča Adama Barcíka.

Kanadský lodivod Jason O“Leary sa poctivo pripravuje na premiérovú sezónu v našom klube. Koncom mája postupne spoznával svojich zverencov na stretnutí v kabíne. S niektorými sa spojil telefonicky.

„Po podpise kontraktu som si s ním zavolal. Pýtal sa ma, aký som typ hráča. Vzájomne sme si vymieňali informácie a zároveň sme chceli vedieť o sebe niečo viac. Teším sa na osobné stretnutie,“ povedal na margo úvodného kontaktu so zámorským trénerom Samuel Barcík.

Nový ročník budeme hrať so statusom vicemajstra krajiny.

„Som si vedomý, že idem do tímu s veľkými ambíciami. Považujem sa za víťazný typ. Vždy je iba dobré, pokiaľ môžete ísť do sezóny s tým, že máte šancu dosiahnuť titul,“ uviedol.

Júl je poriadne horúci a ide o mesiac, ktorým sa začalo dovolenkové obdobie. Väčšina ľudí hľadá oddych pri mori i slnečných lúčoch. Výnimkou nie sú najmä športovci, ktorí predchádzajúce týždne tvrdo trénovali. Ako vyzerá dovolenka Samuela Barcíka?

„Sme taká väčšia partia chalanov zo Zvolena. Zo známych mien sú to bratia Pospíšilovci, Dalibor Dvorský či Maťo Mišiak. Dokopy je nás približne osemnásť. Momentálne sme v Chorvátsku, kde chodíme tri roky,“ uzavrel náš najnovší člen kádra.