Skip to main content

Jednou z letných akvizícii nášho tímu je Američan Todd Burgess. Dvadsaťsedemročný zámorský hráč, ktorý bol v roku 2016 draftovaný tímom NHL Ottawa Senators, je plný očakávania pred úvodným európskym angažmánom.

Burgess sa pripojil k novým spoluhráčom v priebehu augusta. Po tréningových jednotkách sa predstavil v prípravnom dueli s Košicami. Žiaľ, jeho pôsobenie v stretnutí príliš dlho netrvalo. „V prvej tretine som utrpel menšie zranenie, ktoré ma vyradilo do konca zápasu. Musím však povedať, že som okúsil slušnú hokejovú úroveň. Vyzerá to tak, že asi budem súčasťou rýchlej ligy a už teraz sa teším na štart súťaže v septembri,“ uviedol pre náš web 188 centimetrov vysoký útočník, ktorý svoj krátky debut strávil ako center na krídlach s Jurajom Majdanom a Martinom Šutym. „Mrzí ma, že som s nimi nestrávil viac času na ľade. Myslím si, že ešte bude priestor na to, aby som s nimi hrával. Všetko bude závisieť od trénerov, či nás dajú opäť dokopy. Uvidíme počas tréningov,“ stručne komentoval skúsenosť po boku slovenských kolegov v súboji, ktorý sme prehrali s úradujúcim majstrom republiky 1:2 po predĺžení.

Tréner Vlastimil Wojnar na prvom zraze koncom júla povedal, že sa s Burgessom počíta ako náhradníkom za Verbeeka a mal by mať podobnú kvalitu ako rýchlonohý Kanaďan. „O možnosti posilniť Spišskú Novú Ves som komunikoval s generálnym manažérom Richardom Rapáčom. Zatiaľ mám za sebou skvelé dni. Klub funguje na výbornej úrovni, mesto je skromné, ale pekné. Okrem toho cítim podporu od hráčov aj trénerov, takže mi to uľahčili s aklimatizovaním v kabíne,“ ocenil prijatie na Spiši náš novic spoza veľkej mláky.

31. ročník Tipos extraligy odštartuje v piatok 15. septembra. Úvodné kolo nás čaká na ľade Nových Zámkov, ktoré budú chcieť nadviazať na uplynulú skvelú sezónu. „Momentálne neviem, do čoho idem. Postupne sa so všetkým zoznamujem, ale nemám žiadne konkrétne informácie o slovenskej súťaži. Dva týždne na to nestačia a navyše, keď sa ešte nič nezačalo. Rovnako tak nepoznám ostatných legionárov z iných klubov,“ vravel Burgess v súvislosti s tým, či disponuje nejakými poznatkami o lige, v ktorej sa o pár týždňov premiérovo ukáže.

Hokejisti zo zámoria sú v domácich podmienkach zvyknutí na ich štýl hry, ale vedia sa veľmi rýchlo zžiť s hokejom, ktorý pre zmenu razia európske kluby. „Som plný očakávania, ako vyzerá európsky hokej. Určite sa tam budú líšiť nejaké detaily, ale myslím si, že mi to bude blízke,“ poznamenal.

V minulom ročníku sme sa hlbšie zapísali do povedomia verejnosti aj všetkých zúčastnených v extralige. Stalo sa tak na základe vybojovania vôbec prvej bronzovej medaily medzi elitou. Latka je teda nastavená vysoko a nikto ju nemieni podliezť. V tomto duchu sa vyjadril na záver aj Todd Burgess. „Úprimne? Dúfam, že pomôžem tímu vybojovať majstrovský titul. Chcem mužstvu ponúknuť svoju hru a zostať pozitívny celý rok. Samozrejme, v priebehu ročníka budú úseky, kedy prídu vzostupy a pády, ale som presvedčený o tom, že máme partiu hráčov, ktorá to môže potiahnuť veľmi vysoko. Taktiež je dôležité, aby sme ťahali za jeden koniec povrazu a prejavila sa správna tímová chémia.“

Leave a Reply