Skip to main content

Ešte dve kolá čakajú našich hokejistov do prvej reprezentačnej prestávky, ktorá je na programe od 7. novembra. Mená posledných súperov sú zaujímavé. Najprv privítame Zvolen, následne Humenné. Na rozhovor sme si pozvali útočníka Dalibora Bortňáka.

Dlhé roky bol strašiakom Rysov súper z Michaloviec. Kliatbu so Zemplínčanmi prelomili vlani v decembri. Od tej chvíle sa stretnutia s Duklou zmenili na ich korisť. Víťazstvo 6:2 z konca októbra bolo štvrté v poradí. „Vedeli sme, že Michalovčania mali nejaké problémy v kádri a snažili sme sa to využiť. Keď nám napadali potrebné góly, bolo vidieť, že už nie sú na tom psychicky dobre. Po dvoch tretinách sme vyhrávali 3:0 a cítil som, že sme blízko k triumfu. Prejavila sa pohoda na hokejkách, a keďže sme stále hrali s chuťou, dostavili sa ďalšie presné zásahy, ktoré zlomili michalovský odpor,“ hodnotil vydarené vystúpenie s tímom od Laborca Dalibor Bortňák.

Snahou mužstva bolo niečo získať aj z ľadu bratislavského Slovana, ktorý taktiež nehrá v požadovanej pohode a forme. Dve tretiny svietilo priaznivé skóre 2:1, ale veľký zlom nastal v záverečnej tretine aj pod vplyvom niektorých kontroverzných rozhodnutí hlavných arbitrov. „Mali sme to dobre rozpracované. Myslím si, že sme v druhej tretine mohli a mali odskočiť na vyšší gólový rozdiel. Veľká škoda, že sa nám to nepodarilo. Posledná časť hry bola poznačená diskutabilnými zákrokmi z našej strany. Náskok o jeden gól sme nedokázali udržať a súper sa dostal na koňa. Som však názoru, že Slovan nebol lepším tímom ako my. Strata bodov mrzí, pretože dalo sa tam uspieť,“ ponúkol opis diania v rámci 15. kola v hlavnom meste republiky sabinovský rodák.

Prvá novembrová výzva je naozaj lákavá pre hráčov i fanúšikov. Na našu ľadovú plochu vykorčuľujú vicemajstri zo Zvolena. Zverenci trénera Petra Oremusa nám v tejto sezóne pripravili prehru 2:3. „S Bryndziarmi máme nejakú minulosť. Určite im chceme oplatiť vypadnutie z vlaňajšieho play-off. V prebiehajúcom ročníku sme však nastavení tak, že sa nechceme zapodievať tým, čo bolo. Budeme svedkami súboja prvého s druhým a reprezentačnú prestávku chceme prečkať na vedúcej priečke,“ vraví skúsený 32-ročný forward pred meraním síl s ťažkým protivníkom s vyrieknutím malého želania, ktoré sa v doterajších domácich zápasoch ešte nepodarilo splniť. „Každý z nás si praje vypredanú halu. Veríme, že si ľudia nenechajú ujsť piatkový hokej a prídu do hľadiska v maximálnom počte. Budeme veľmi radi, keby nás vypredané tribúny potiahli za šiestimi bodmi z nadchádzajúcich dvoch duelov,“ poslal výzvu do fanúšikovskej obce pracovitý stredný útočník.

Zvolenský celok nebude jediný, ktorému je potrebné sa revanšovať. Historické extraligové stretnutie v Humennom skončilo našou prehrou 4:5 po nájazdoch. Vtedy bol málo platný aj hetrik kanoniera Anthonyho Nellisa. „Vieme, že Humenčania nie sú na tom bodovo ideálne, ale aj oni určite túžia po tom, aby sa dokázali naštartovať. Očakávame kvalitný zápas. Niečo napovedal ich výkon vo Zvolene, kde domácich dlho trápili. Nepôjde teda o nič jednoduché,“ nabáda Bortňák ku koncentrácii na ligového nováčika, ktorý sa dokázal vytiahnuť i na Trenčín a Poprad.

Nedeľňajšia previerka bude v duchu študentského stretnutia. Klub rozdá do konca pracovného týždňa celkovo 1300 vstupeniek. „Iba to potvrdzuje, že sa vedenie klubu snaží prepojiť komunitu v meste. Je to skvelý krok. Treba sa orientovať týmto smerom a ukazovať mladšej generácii cestu, ktorá vedie k športovaniu. Som veľmi rád, že sa prídu na nás pozrieť študenti či diváci, ktorí pravidelne nenavštevujú domáce zápasy. Takáto forma pozvania ich možno chytí a stanú sa plnohodnotnými návštevníkmi. Celú túto myšlienku vnímam pozitívne,“ poskytol poslednú odpoveď bývalý hráč viacerých extraligových klubov.