Skip to main content

Deviatym súperom v boji o extraligové body budú hokejisti HC Košice. Náš tím vykorčuľuje na domácom ľade v piatok 13. októbra o 17:30.

PROFIL HC KOŠICE

Rok založenia: 1962

Prezident klubu: Július Lang

Výkonný riaditeľ: Miloslav Klíma

Športový manažér: Gabriel Spilar

LETO MEDZI OCELIARMI

Úradujúci slovenský šampión bol v lete aktívny a jeho snahou bolo udržať v kádri čo najviac strojcov majstrovského titulu, na ktorý čakali v metropole východu dlhých osem rokov. Výsledok? Sedemnásť podpísaných mužov do ďalšieho obdobia, a to je vynikajúca vizitka klubového personálu. Košice vzhľadom k účasti v Lige majstrov angažovali novicov ako Berger, Mário Lunter či Tomáš Zigo. Liga majstrov je už pre Oceliarov nepodstatná, pretože dodnes v nej nezískali bod a sú na poslednom 24. mieste. Posledná šanca zabodovať im bude ponúknutá v stredu 18. októbra doma proti Mannheimu, ale bude to nesmierne ťažké. Na domácej scéne mužstvo aktuálne hrá stred tabuľky. S opätovným ašpirantom na titul sme sa stretli v auguste. Po výbornom výkone sme uhrali remízu 1:1, no v predĺžení boli šťastnejší hostia.

Príprava 2023:

Košice – Humenné 5:2

Spišská Nová Ves – Košice 1:2pp

SaiPa – Košice 2:3

Poprad – Košice 4:2

Humenné – Košice 0:2

Biel – Košice 3:1 (Liga majstrov)

Košice – Ženeva 2:3 (Liga majstrov)

Mníchov – Košice 5:2 (Liga majstrov)

Rapperswil – Košice 5:2 (Liga majstrov)

SÚPISKA TÍMU NA SEZÓNU 2023/24:

Brankári: Dominik Riečický, Jaroslav Janus.

Obrancovia: Jakub Ferenc, Antonín Bartoš, Jens Olsson, Copper Zech, Eduard Šedivý, Alex Breton, Radek Deyl.

Útočníci: Chase Berger, Oliver Jokeľ, Filip Krivošík, Hunter Fejes, Matúš Havrila, Tomáš Zigo, Brett Pollock, Lukáš Vaculík, Mário Lunter, Marek Bartánus, Patrik Lamper, Oleksandr Plochotnik, Patrik Rogoň, Joona Jääskeläinen, Michal Chovan, Eduard Šimun, Róbert Bačo.

Tréneri: Dan Ceman – Tomáš Kochan – Ryan Colville.