Skip to main content

Týždeň po zisku historickej striebornej medaily oznamujeme, že v kádri rysov v budúcej sezóne už neuvidíme šesť zahraničných hokejistov. Jediným legionárom z posledných ročníkov, ktorý pokračuje, je skúsený litovský obranca a kapitán tamojšej reprezentácie Nerijus Ališauskas.

„Naša filozofia je dávať priestor zahraničným hráčom, v ktorých vidíme potenciál a v prvom rade pomôcť nášmu klubu a zároveň im posunúť sa v kariére do najlepších európskych líg. Prináša to „ovocie“ v podobe tímového úspechu a aj ich osobného. Je výbornou vizitkou pre celú organizáciu, že hráči z nášho klubu sa posúvajú „vyššie“. Veríme, že táto filozofia, v ktorej ponúkame skromnejšie podmienky, ale aj možnosť ukázať sa, bude úspešne pokračovať i v budúcich sezónach. V mene celého klubu a fanúšikov gratulujem Igorovi Merezhkovi, Olivierovi Archambaultovi a Anthonymu Nellisovi k podpisu zmlúv do českej extraligy,“ prezradil generálny manažér Richard Rapáč na margo odchodu trojice cudzincov, ktorí zaujali našich západných susedov a následne doplnil:

„Predĺženie kontraktu sme sa rozhodli neponúknuť Kaleovi Kerbashianovi, Victorovi Björkungovi a po play-off ani Toddovi Burgessovi. Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým chalanom za odvedenú prácu pre Spišskú Novú Ves a popriať im len to najlepšie do ďalšej kapitoly v ich hokejovej kariére.“