Skip to main content

Tri týždne v našom drese má za sebou mladý útočník Michael Drábek. Rodák z Partizánskeho pribudol do kabíny Rysov na základe výmeny za Mateja Giľáka. Debut na Spiši hneď okorenil víťazným presným zásahom do siete Nitry, v ktorej svojho času hrával. S 22-ročným forvardom, ktorý hokejovo rástol v českom Liberci, sme sa zhovárali.

Nitrania vymenili Drábeka do Trenčína v januári tohto roka za obrancu Stachu. „Mal som nejaké informácie, že Spišiaci majú o mňa záujem, ale to sa ešte týkalo minulej sezóny. Následne som to vypustil z hlavy a sústredil som sa na pôsobenie v Dukle. Avšak zranil sa Filip Ahl a klub mi povedal, že ho potrebujú nahradiť skúsenejším hráčom. Keďže interes Spišiakov pretrvával, táto výmena zapasovala obom stranám,“ ozrejmil druhé sťahovanie v priebehu deviatich mesiacov spod hradu Matúša Čáka Michael Drábek.

Osud to zariadil tak, že šikovný slovenský hokejista sa pri svojej premiére za náš tím ihneď postavil proti bývalým spoluhráčom z Nitry. Tento duel dlhodobo nevychádzal, ale skvelá tretia tretina všetko zmenila. Hlavným režisérom obratu bol práve novic v spišskonovoveskom kádri, ktorý z diaľky nachytal na hruškách brankára Libora Kašíka. „Drobné podpichovačky prišli, ale musím oceniť partiu hráčov v Trenčíne, ktorá tam je. Rozumel som si s každým chalanom. Veľmi som sa tešil na súboj s Duklou a som nesmierne rád, že to bolo trojbodové víťazstvo,“ narážal Drábek na ďalšie kolo s niekdajším chlebodarcom, ku ktorého zdolaniu prispel asistenciou na gól Dalibora Bortňáka.

Drábek zamieril do tímu, o ktorom vôbec nič nevedel, ale môže užívať veľkú tímovú pohodu, pretože je súčasťou extraligového lídra, ktorý úspešne zvládol aj derby zápolenia s Košicami či Popradom. „V prvom rade sa snažím vstupovať do každého stretnutia s tým, že je v ňom rovnaká úloha, a teda zvíťaziť. Taktiež sa stále koncentrujem na svoj výkon, hoci v terajšom období sa mi príliš nedarí. Dovolím si však poznamenať, že spomínané duely boli skutočne iné. Nebol to hokej, ale boj. Bojovalo sa o každý centimeter ľadu a bolo to veľmi citeľné,“ hodnotil prvé skúsenosti so „špeciálnymi“ súbojmi v našich končinách.

K upevneniu čela tabuľky nám pomohla hladká výhra 6:1 nad Novými Zámkami. Stretnutie bolo definované ako šláger, ale priebeh tomu ani zďaleka nenasvedčoval. „Podali sme veľmi dobrý výkon. Celá kabína k tomu pristúpila zodpovedne. Od prvej minúty sme jasne dominovali. Teší ma, že sme nešli do toho len s úmyslom niečo skúšať, ale každý vedel, akú má úlohu a čo má robiť. V celom zápase sme pracovali rovnako ako jeden muž,“ vyzdvihol tímovú robotu sympatický mladík.

Tréner Vlastimil Wojnar komentoval jeho príchod ako prínosný s dôvetkom, že robí to, čo od neho požaduje. Ako vníma tieto slová pravé krídlo druhého útoku? „Hovorili sme spolu tesne po nástupe do mužstva. Som veľmi rád za šancu v Spišskej Novej Vsi. Budem robiť maximum pre to, aby som celý klub utvrdil v tom, že moje angažovanie bolo správne,“ vyhlásil Drábek, ktorý v rýchlom slede nastúpi aj proti tretiemu celku, ktorého dres si v minulosti krátkodobo obliekal – Liptovskému Mikulášu. „Verím, že sa opäť uchytím. Herne sa cítim v poriadku, ale chcel by som pridať nejaké body. Samozrejme, v neposlednom rade túžim po ďalšom triumfe za tri body,“ doplnil odchovanec Liberca s bilanciou (1+1) v 6 dueloch.