Skip to main content

Spišská Nová Ves smeruje za druhým prípravným zápasom. Na ľade Spiš Arény sa predstaví poľský celok najvyššej súťaže – STS Sanok. 

Hostia

Sanok sa rozhodol pred novou sezónou angažovať na post hlavného trénera Elma Aittolu. Rodák z krajiny tisícich jazier krátko pôsobil v našom klube v priebehu ročníka 2021/22 a predtým bol súčasťou Michaloviec. Jeho rukopis je do značnej miery citeľný, pretože v prípravnom období figuruje v kádri viacero fínskych či švédskych hokejistov. Poliaci sú v týchto dňoch na menšom tripe po východnom Slovensku, ktorý začali v Prešove. V metropole Šariša inkasovali prehru 5:8. Do streleckej listiny sa zapísali dvakrát Vitanen a po jednom presnom zásahu pridali Dobosz, Bukowski i Ceder. Po návšteve nášho štadióna sa hráči poľského klubu presunú do Humenného, kde si zmerajú sily s nováčikom extraligy v piatok 18. augusta.

Rysy

Očakávaný súboj našich chlapcov s Košicami dopadol dobre. Pred zrakmi 1170 divákov sa hral kvalitný a vyrovnaný zápas. Veľké plus patrí našim hráčom za to, že boli nepríjemným súperom nabitým Oceliarom, ktorí už v príprave hrajú v kompletnom zložení, aby boli nachystaní na Ligu majstrov. Strelecký účet v drese s Rysom na hrudi si otvoril kanadský útočník Olivier Archambault. Za Košičanov vyrovnával v tretej tretine Michal Chovan a predĺženie už po dvadsiatich ôsmich sekundách uzavrel ďalší legionár – Chase Berger.