Skip to main content

Druhým súperom v boji o extraligové body budú hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš. Náš tím vykorčuľuje na domácom ľade v nedeľu 17. septembra o 16:00.

PROFIL HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ:

Rok založenia: 1932

Majiteľ klubu: Róbert Ľupták

Generálny manažér: Tibor Višňovský

LETO MEDZI LIPTÁKMI

Ešte skôr, ako sa v Liptovskom Mikuláši začali pripravovať na ďalšiu sezónu, mesto vyhlásilo verejnú súťaž na kúpu klubu. Do nej sa prihlásili viacerí záujemcovia, vrátane kontroverzného funkcionára Róberta Ľuptáka. Ten po zastávkach v Detve aj Prešove získal hokejistov z Liptova. Výsledok bol jednoznačný – ponúkol najvyššiu sumu. Jeho priamym súperom bol paradoxne Tibor Višňovský, ktorý napriek tomu s ním našiel spoločnú reč a okrem pozície manažéra pomáha na lavičke Jurajovi Faithovi. Ohlásená zmena majiteľa poriadne rozvírila vášne a vysoké percento hráčov z minulej sezóny sa rozutekalo do iných klubov. Ľupták si zo Šariša presťahoval svoje overené tváre ako Fekiač, Jendroľ, Žilka, Klíma alebo Aurel Nauš. Samozrejme, aj tentoraz sa venoval angažovaniu legionárov, bez ktorých to jednoducho nepôjde. Najväčšou čerešničkou bolo však podpísanie zmluvy s útočníkom Martinom Réwayom, ktorý mohol pokračovať v našom klube, no rozhodol sa neakceptovať zopár podmienok. Mikuláš sympaticky vstúpil do ročníka. Dlhšie mal na lopate vicemajstra zo Zvolena, ale nechal si od neho streliť dva góly, ktoré posunuli súboj do predĺženia. Mitchell Miller si pripísal úspešnú strelu v 63. minúte a Liptáci sú po prvom kole na šiestej priečke s dvomi bodmi.

Príprava 2023:

Michalovce – Liptovský Mikuláš 5:2

Žilina – Liptovský Mikuláš 4:2

Liptovský Mikuláš – Michalovce 4:3

Liptovský Mikuláš – Humenné 1:2

Nowy Targ – Liptovský Mikuláš 2:1sn

Humenné – Liptovský Mikuláš 2:4

Liptovský Mikuláš – Žilina 2:4

Liptovský Mikuláš – Nowy Targ 2:5

SÚPISKA TÍMU NA SEZÓNU 2023/24:

Brankári: Alexej Krasikov, Maximilián Pajpach, Roman Rychlík.

Obrancovia: Frederik Fekiač, Peter Hraško, Dominik Jendroľ, Lukáš Ľalík, Filip Mezovský, Mitchell Miller, Dávid Nátny, Evan Wardley.

Útočníci: Alexander Avcin, Matt Berry, Haralds Egle, Tomáš Klíma, Aurel Nauš, Marly Quince, Martin Réway, Jakub Sukeľ, Sebastián Šmída, Daniel Tkáč, Michal Uhrík, Adrián Valigura, Marek Vankúš, Jakub Žilka.

Tréneri: Juraj Faith – Tibor Višňovský.