Skip to main content

Fanúšikovská obec čakala na vyriešenie jediného otáznika a kládla si otázku: „Ostane doma Martin Bakoš? Po odpovedi klubu z 27. decembra 2023 všetkým odľahlo. Hráč s číslom 83 bude naháňať extraligový puk do konca aktuálneho ročníka. 

Zvučný odchovanec spišskonovoveského hokeja prvýkrát s možnosťou nastúpiť v domácom drese koketoval ešte v auguste 2022. Diváci ho videli v prípravnom dueli proti Martinu, ku ktorého zdolaniu 3:1 prispel jedným gólom do svätyne brankára Vladimíra Glosára. Do sezóny však nezasiahol, pretože sa rozhodol pre angažmán vo švajčiarskom klube HC Ajoie. Opätovne sa ale naskytla príležitosť dotiahnuť ho domov a tentoraz už aj s odohratými zápasmi v extralige. „Fanúšikovia a celkové zázemie zavážili pri mojom rozhodovaní, čo sa týka tejto sezóny. Človek v takom prostredí cíti, že môže dosiahnuť niečo veľké. Pridanou hodnotou je fakt, že hrám za materský klub. Rovnako tak sa upokojila aj rodina od stáleho cestovania a presúvania,“ uviedol na začiatku dialógu skúsený útočník, ktorého prezývajú „Baky“.

Bývalý slovenský reprezentant až v Kristových rokoch naskočil do extraligového kolotoča vo farbách rodného klubu. Pred vstupom do seniorského hokeja pracoval na sebe v radoch bratislavského Slovana a najvyššiu súťaž spoznal práve cez jeho dres. Je to už poriadny kus histórie. Odvtedy prešlo dvanásť rokov. „Nečakal som, že slovenská extraliga bude po rokoch taká ťažká. Samozrejme, kvalitatívne to išlo hore, pretože každý rok sem chodia noví cudzinci, ktorí ju dvíhajú. Našu súťaž však vnímam ako viac ako živelnú, než systémovú. Stretnutia sú náročné a je úplne jedno či hrá líder s outsiderom, alebo tímy zo stredu tabuľky. Všetky doterajšie zápasy, ktorých som sa zúčastnil, sa niesli v tomto duchu. Hovoril som si, kedy príde niečo ľahšie? V súčasnosti očakávať ľahký súboj je asi len zbožným prianím,“ pousmial sa.

Bakoš doteraz neokúsil, čo sú to tzv. regionálne kolá. Tie sú na programe vo vianočnom čase a záverečné zápolenie sa odohráva na Troch kráľov. V rozpätí pár dní sme sa stretli s Košicami, Michalovcami a Humenným. „Schvaľujem tento formát zápasov, pretože sme dokázali vypredať štadión a iné to nebolo ani na súperových ľadoch. Druhá vec, ktorá ma zaujala bola, že rivalita mala iný nádych ako za bežných okolností. Chalanom som vravel, že už teraz máme možnosť hrať play-off hokej. Páčilo sa mi tiež, že sme nemuseli veľa cestovať, čo znamenalo viac stráveného času s rodinou. Z môjho pohľadu je to výborný krok zo strany vedenia ligy,“ zhodnotil novinku vo svojej kariére.

Realizačný tím zakomponoval účastníka ZOH 2018 v Pjongčangu do prvého útoku, kde mu robili spoločnosť Kanaďania Nellis a Archambault, hoci ten v posledných stretnutiach chýbal a nahradil ho mladík Michael Drábek. „Spoluhráčov si nevyberám. Snažím sa byť najlepšou verziou seba a koho mi pridelia, to už je v rukách trénerov. Samozrejme, každý jeden chlapec niečo priniesol do našej formácie, no podstatné je, aby kolektív šliapal a fungoval. Už som zvyknutý, že sa zostava môže meniť každý deň. Na začiatku som si zahral i s Majdanom a Kerbashianom. Dôležité je, aby sa našla správna chémia,“ komentoval absolvované spolupráce prevažne s legionármi 33-ročný krídelník.

Stále sme lídrom ligy. Pred veľkým protivníkom z Popradu máme desaťbodový náskok. Dobrá forma pokračuje Michalovciam, novoročné prebudenie zasa prichádza z Košíc a Nitry. „Bude to zápletka do posledného kola,“ odhaduje ďalší vývoj základnej časti do nasledujúcich týždňov Martin Bakoš a pridal: „Musíme k tomu pristupovať zodpovedne. Táto sezóna mi pripomína Česko. Tam sme s Libercom valcovali skoro každého, ale prišli sme do Zlína, ktorému sme nestrelili ani gól a odviezli sme si prehru 0:2. Vedieme tabuľku, ale to sa môže kedykoľvek zvrtnúť. Nesmieme zaspať na vavrínoch a neuspokojiť sa,“ vyhlásil v poslednej odpovedi skúsený hokejista, ktorý v 16 dueloch strelil 7 gólov a pridal 5 asistencií.