Skip to main content

Oleksij Myklukha nikam neodchádza. O jeho služby bol eminentný záujem a podpisom novej zmluvy prejavil dôveru nášmu klubu. Sympatický chalan zhodnotil úspešný ročník a komentoval výkony Poliakov na prebiehajúcich MS, ktorí sa neudržali medzi svetovou špičkou.

Myklukha si nemohol želať lepšie načasovanie príchodu do spišskonovoveského tímu. S klubom, v ktorom vyrastal, našiel spoločnú reč len pár dní pred Vianocami v roku 2022. Po vtedajšej sezóne mu visela na krku bronzová medaila, tento rok strieborná.

„Bol to fantastický ročník. Najlepší v mojej doterajšej kariére. Hrali sme výborne, no neskôr nás zasiahla menšia kríza. Dlhodobo sme viedli tabuľku, čo je naozaj veľmi slušné. Samozrejme, mrzelo nás, že sme to nedokázali udržať do konca základnej časti. V konečnom účtovaní sme odviedli kvalitnú robotu, ktorá nám vyniesla striebro,“ hodnotil necelé dve sezóny na Spiši talentovaný útočník.

Očakávania vo finálovej sérii s Nitrou boli veľké. Realita však hovorila inou rečou. Nitrianski hokejisti už v dlhodobej časti boli prvým tímom, ktorý ozbíjal ľad Spiš arény a pokračoval v tom i počas play-off.

„Nezvládli sme domáce zápasy. Celkovo sme doplatili na to, že sme v každom súboji museli doťahovať manko protivníka. Potom sme to chceli otvoriť, no prišli tresty,“ snažil sa nájsť po mesiaci príčiny rýchleho konca vo finále (0:4 na zápasy) Myklukha, ktorý k nám prestúpil práve spod Zobora.

Pre šikovného centra bol uplynulý ročník premiérovo kompletný medzi seniormi. Ako bonus vyznieva skutočnosť, že aj životný v doterajšej kariére. V 60 zápasoch získal úctyhodných 40 bodov (14+26), a to ani nefiguroval v elitnej formácii.

„S Vandasom aj Džuganom sme boli asi jediný útok, ktorý hral pokope takmer celú sezónu. Myslím si, že sa medzi nami prejavila chémia a vedeli sme si podeliť úlohy. Oni nasadzovali tvrdú hru na súperov, ja som im chystal gólové situácie. Bohužiaľ, nestačilo to až na zisk titulu, ale veľmi sa mi páčila táto spolupráca,“ ocenil zloženie útoku Myklukha.

Isté je, že o svojich spolupracovníkov nepríde. Všetci traja sa totiž dohodli na nových kontraktoch. Dokonca sa spoločne podieľali na tvorbe kreatívneho videa, ktorým bolo verejnosti oznámené ich zotrvanie.

„Išiel som na kontrolu k lekárovi. Vtedy padlo rozhodnutie, že sa bude točiť video. Trvalo to asi dve hodiny. Chodili sme po meste, prezliekali sme a celkovo sme sa pri tom zabavili,“ prezradil.

Cieľom slovenskej reprezentácie je v každom roku nájsť mladých Slovákov v našej extralige a dať im možnosť prevetrať najcennejší dres. 21-ročný stredný útočník sa toho dočkal. Vo februári čelil Nemecku počas dvojzápasu vo Zvolene.

„Viem, že sa tam dá dostať. Z toho dôvodu idem na sebe ešte viac popracovať, aby som bol pripravený na ďalšiu prípadnú pozvánku. Momentálne sa dávam dokopy po operácii ramena a urobím maximum pre novú reprezentačnú šancu,“ odhodlane vyhlásil.

Keďže v týchto dňoch vrcholí svetový šampionát v Česku, súčasťou ktorého boli po dvadsiatich dvoch rokoch hokejisti Poľska a náš mladík je rodákom z mesta Bialystok, chceli sme vedieť jeho názor na účinkovanie severných susedov, ktorým štyri roky šéfuje slovenský kormidelník Róbert Kaláber. Poliaci napokon s Veľkou Britániou znovu opustili A-kategóriu.

„Vôbec to nevyzeralo tak, že postúpili z nižšej kategórie. Hrali, na čo mali, snažili sa užiť si to naplno a mali za sebou skvelých divákov. Určite si neurobili hanbu. Škoda, že existenčný zápas s Kazachstanom im ušiel, ale tam ich zlomil druhý gól. Sledoval som všetky zápasy, pretože mám priateľku Poľku. Fandil som Poliakom, ale neplatilo to v súboji so Slovenskom,“ doplnil.