Skip to main content

Jedenástym súperom v boji o extraligové body budú hokejisti HK Poprad. Náš tím vykorčuľuje na domácom ľade v piatok 20. októbra o 17:30.

PROFIL HK POPRAD

Rok založenia: 1930

Predseda predstavenstva: Richard Pichonský

Športová manažérka: Denisa Kleinová

LETO MEDZI KAMZÍKMI

Poprad potreboval zabudnúť na minulú sezónu, ktorá pre neho dopadla katastrofálne. Kamzíci neprešli v kvalifikácii cez Nitru. Vedenie klubu v priebehu letnej prestávky sľúbilo, že si dá záležať na posilách. Medzi prvými úlovkami sa objavil český tréner Aleš Totter, ktorý s našim koučom Vlastimilom Wojnarom v minulosti viedol Prostějov. Do kádra pribudol snajper vlaňajška Max Gerlach z Prešova, ktorý však pod Tatrami bojuje s produktivitou a až teraz mu postupne naskakujú bodíky, no rozhodne nie v takom objeme, ako by si všetci želali. Popradčanom sa v lige nedarí a s 11 bodmi sú v dolnej časti tabuľky. Neuspokojivé výsledky si už vyžiadali svoju daň v podobe odvolania Ľudovíta Jurinyiho z postu generálneho manažéra a športového riaditeľa. 40-ročný Jurinyi však klub neopustil. Naďalej sa bude venovať všetkým obchodným aktivitám, vzťahom s obchodnými partnermi, sponzormi a rozvoju športovej infraštruktúry.

Príprava 2023:

Krakov – Poprad 3:6

Poprad – Třinec 4:0

Košice – Poprad 2:4

Poprad – Michalovce 3:4pp

Poprad – Sp. Nová Ves 4:3pp

Michalovce – Poprad 2:3sn

Poprad – Krakov 3:1

SÚPISKA TÍMU NA SEZÓNU 2023/24:

Brankári: Eugen Rabčan, Adam Vay.

Obrancovia: Ben Betker, Daniel Brejčák, Boris Brincko, Boris Česánek, Adam Drgoň, Oldřich Kotvan, Garrett McFadden, Oliver Turan.

Útočníci: Brent Beaudoin, Tyler Coulter, Ryan Dmowski, Max Gerlach, Dominik Jendek, Andrej Kukuča, Peter Kundrik, Samuel Mlynarovič, Patrik Svitana, Alex Šotek, Jakub Urbánek, Tomáš Záborský.

Tréneri: Aleš Totter – Ján Šimko – Radoslav Suchý.