Skip to main content

Po nedávnych odchodoch legionárov sa dejú ďalšie zmeny v kabíne rysov.

Dres Spišskej Novej Vsi si v sezóne 2024/25 nebudú obliekať brankár Filip Surák a útočníci Lukáš Hamráček s Matejom Giľákom.

„V mene celého klubu ďakujem Filipovi za odvedenú prácu v posledných sezónach. Cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou, ktorým bol vybojovať si stálu pozíciu jednotky, sa nepodarilo naplniť, a preto sme sa rozhodli nepredĺžiť mu zmluvu. Osobne verím, že táto zmena prostredia „Surovi“ pomôže, resp. ho nakopne k ďalšej práci a v rodnom drese ho v budúcnosti ešte uvidíme. V Spišskej Novej Vsi bude mať stále otvorené dvere.

Lukášovi nevyšla sezóna podľa predstáv a už počas nej sme hľadali možnosti, ako ho udržať v zápasovom tempe vo forme striedavých štartov v SHL. Po sezóne sa zvážili všetky pre a proti a usúdili sme podobne ako pri „Surovi“, že zmena prostredia mu môže len pomôcť v kariérnom napredovaní.

V Matejovom prípade nastala rovnaká situácia, ako na začiatku minulej sezóny. Nevieme mu garantovať miesto v prvých dvoch päťkách a v špeciálnej presilovkovej formácii. Je to hráč, ktorý potrebuje priestor a vyšší ice-time, aby mohol využiť svoje prednosti. Dohodli sme sa preto na prevzatí jeho zmluvy s iným extraligovým klubom za finančné odstupné. Všetkým trom želám v budúcej sezóne len to najlepšie,“ uviedol k trojici končiacich hráčov generálny manažér klubu Richard Rapáč.