Skip to main content

Krídelník druhej formácie Juraj Majdan bol jednou z hlavných postáv našich dvoch posledných výhier. Pred piatkovým šlágrom a derby s HC Košice sme s ním prehodili niekoľko slov.

Po zápasoch vo Zvolene a Humennom sme získali do tabuľky len bod. Pred ďalším súperom z Nitry bola veľká túžba znovu naskočiť na víťaznú vlnu. Päťdesiat minút to bolo len zbožným prianím, ale potom sa začali diať veľké veci. „Rozhodovalo sa v presilovkách,“ jednoznačne odvetil útočník Juraj Majdan, ktorý zabezpečil vyrovnanie na 2:2, keď predviedol veľký dôraz v bránkovisku brankára Libora Kašíka. „Dvakrát sme skórovali v početnej výhode a nakoniec sa k nám priklonilo šťastie, pomocou ktorého sme zavŕšili obrat. Chvalabohu za túto výhru. Treba povedať, že Nitra hrala výborne a my sme spočiatku nehrali tak, ako sme si povedali. Hrá sa však na víťazstvá. Tri body sme z toho vydolovali, čo je skvelé,“ chválil zvládnutie domácej úlohy zo 6. októbra Majdan.

Dobrý výkon podal tím o dva dni v Trenčíne. Tam pre zmenu nebolo potrebné otáčať skóre. Strieľanie gólov išlo jednoduchšie, a to predovšetkým v záverečnej tretine, kde sa o všetkom rozhodlo. „Na ľade Dukly nás zdobila kolektivita. Nenastúpili sme v kompletnom zložení, ale dávali sme do toho srdce a obetavosť, pretože sme zblokovali veľké množstvo trenčianskych striel. Samozrejme, základný kameň úspechu bol Marcel Melicherčík, ktorý zneškodnil veľa tutoviek,“ obzrel sa za triumfom 5:3 pod hradom Matúša Čáka, ktoré bolo šiestym trojbodovým.

Dubnický rodák prestúpil do nášho mužstva v priebehu sezóny 2021/22. Nedávne obdobie mal ale poznačené viacerými zraneniami. „Keď je človek zdravý, hrá sa mu lepšie. Menšie zranenia sa však vyskytujú počas celého roka a hráč stále s niečím musí bojovať. Na druhej strane sme športovci, ktorí niečo znesú a vydržia. Pevne verím, že nielen ja, ale i celý tím budeme hrať pokope a budú sa nám vyhýbať zdravotné komplikácie,“ zaželal si Juraj Majdan. Kariérne maximum dosiahol v ročníku 2015/16 v drese Banskej Bystrice. 65 bodov (25+40) zaknihoval v 71 zápasoch. Výbornú štatistiku vyprodukoval aj vlani. V základnej časti to bolo v duchu čo zápas, to bod a na zahodenie nebola ani vizitka v play-off a 9 nazbieraných bodov v 14 stretnutiach. „V prvých dňoch tejto sezóny som sa ešte necítil optimálne. Každodenne ale pracujem a postupne som sa dostal do pohody a myslím si, že som to ukázal proti Trenčínu. Nie je samozrejmosťou byť stále produktívny, ale mne to momentálne vychádza, za čo som šťastný,“ vravel Majdan, ktorý si aj v súčasnosti drží bod na stretnutie.

Deviatou výzvou za ligovými bodmi budú hráči z majstrovských Košíc, ktorí k nám zavítajú v piatok podvečer. Oceliari majú v nohách ťažký zápas Ligy majstrov so švédskou Skellefteou. Naše vedúce postavenie v tabuľke je predpokladom na vypredané hľadisko. „Musíme ostať nohami na zemi. Pár kôl zo sezóny nám ešte nič v skutočnosti neodzrkadľuje. Osobne si myslím, že Košičania sú silnejší ako pred rokom. Určite súboj s nimi bude poriadne náročný. Dovolím si tvrdiť, že nás asi čaká najťažší duel za ostatný čas. Som presvedčený, že v tom neostaneme sami a príde nás podporiť plný dom. Byť lídrom je pekné, ale treba to brať s rešpektom a pokorou,“ doplnil Majdan.