Skip to main content

Veľa fanúšikov volalo po jeho angažovaní, alebo aspoň krátkodobej výpomoci. Vedenie klubu vyvinulo obrovské úsilie, aby túto prosbu priaznivcov dokázalo naplniť. V strede týždňa posilnil náš útok skúsený rodák Martin Bakoš, ktorý bol doteraz bez klubovej príslušnosti. Naposledy okúsil kvality švajčiarskej najvyššej súťaže v drese HC Ajoie, kde kedysi hrávali aj jeho krajania Vladimír Dravecký či Marek Bartánus.

Bakoš vo štvrtok dopoludnia absolvoval tréning. Až kým nevykorčuľoval na domáci ľad, dovtedy sa pripravoval v Bratislave. „Nebolo to zlé. Myslel som si, že to bude horšie. Je veľký rozdiel, ak prídete do mužstva, ktoré už má za sebou množstvo zápasov. V konečnom účtovaní to môžem hodnotiť pozitívne,“ vyslovil sa útočník s prezývkou „Baky“ po zídení z ľadovej plochy.

Účastník olympiády v Pjongčangu spred piatich rokov prvýkrát koketoval so spišskonovoveským dresom minulý rok v auguste. Dokonca naskočil do prípravného stretnutia s prvoligovým Martinom. Ďalšie zápasy sa však nekonali. „Pamätám sa, že som chcel veľmi hrať. Avšak nemal som na stole nič konkrétne a bola to iná situácia. V lete je možné hrávať bez kontraktu, než v priebehu rozbehnutej sezóny,“ zaspomínal si na vlaňajší duel pred domácim obecenstvom, ktorý ozdobil aj jedným gólom do siete Vladimíra Glosára.

Ostrieľaný krídelník má skúsenosti na rozdávanie. Takmer tri stovky zápolení nazbieral v nadnárodnej KHL, vrátane účinkovania v HC Slovan Bratislava. Dvakrát zodvihol nad hlavu majstrovskú trofej s českými tímami z Liberca a Třinca. Pri otázke, ako sa podarilo pretaviť dvojročné diskusie s našim manažmentom do spolupráce, s humorom poznamenal: „Zlákali ma na dobré slovo,“ usmial sa Bakoš a pridal: „Samozrejme, opäť som už chcel niekde hrať. Keďže prevládal obojstranný záujem, nebolo ťažké dohodnúť sa. Som rád, že sa to podarilo. Zatiaľ sme sa dohodli na pôsobení do decembrovej reprezentačnej prestávky. Uvidíme, čo bude po nej nasledovať,“ ozrejmil najbližší čas strávený v našich radoch sympatický hráč v najlepších rokoch.

33-ročný „pravák“, ktorý opúšťal Spiš v roku 2007, prezradil, aké pocity zavládli po príchode. „Musím sa priznať, že som pocítil nostalgiu. V horných sektoroch sme sedávali ešte ako chalani a snívali, že raz si budeme chcieť zahrať na našom štadióne,“ uviedol Martin Bakoš, ktorý na konci adresoval odkaz fanúšikom: „Diváci sú skvelí. Verím, že zápas s Banskou Bystricou vypredajú, aby som sa mohol prvý raz na domácom ľade triasť z atmosféry. Chcem ich teda pozvať, aby v nedeľu zaplnili hľadisko do posledného miesta,“ ukončil rozprávanie bývalý slovenský reprezentant.