Skip to main content

Nitrianski hokejisti nám ukončili parádnu sériu na vlastnom ľade. Corgoni dvakrát manko zmazali a v tretej tretine ešte pridali dva dôležité presné zásahy, na ktoré už neprišla žiadna odpoveď. Uhrali výsledok 4:2. Spišiaci si však napravili chuť v Trenčíne, kde zvíťazili. Pred najbližším domácim vystúpením sme rozprávali s Martinom Salugom.

Domáca neporaziteľnosť sa zastavila na čísle šestnásť. Sedemnásty úspech sa pomaly rodil, ale nakoniec došlo k jeho odvráteniu. „Mali sme to vo svojich rukách. Bolo tam veľa šancí na to, aby sme to zlomili vo svoj prospech. Okrem toho i presilovky, dokonca jednu piatich proti trom. To sme nevyužili. Hostia sa chytili, začali ešte viac hrýzť a odviezli si od nás trojbodový zisk,“ hodnotil prvú stratu bodov v Spiš Aréne jeden z asistentov trénera Martin Saluga.

Skóre pritom bolo dvakrát na našej strane. Vandas otváral účet duelu a po nešťastnom vlastnom góle Merezhka udrel v oslabení Róbert Džugan, ktorý svoje sólo premenil pekným blafákom na Kašíka. „Samozrejme, každého z nás to mrzelo, ako to dopadlo. Výkon nebol zlý, chlapci hrali dobre. Efektivita ale viac žičila Nitranom. Od soboty sme to však hodili za hlavu a sústredili sa na ďalšiu výzvu v podobe Trenčína,“ pokračoval Saluga.

A veru, v tomto duchu sa aj niesol súboj na štadióne Pavla Demitru. Skvelú úvodnú tretinu podčiarkli gólové koncovky Burgessa s Nellisom. Vojaci ale počas druhého dejstva znížili a čo nikto nechcel, nakoniec slávili úspech v samom závere riadneho hracieho času. 49 sekúnd pred koncom posunul stretnutie do predĺženia Denis Hudec. „Boli sme blízko k trom bodom. Polovicu duelu sme boli lepším celkom. Za stavu 2:0 a v početnej nevýhode sme zahodili samostatný únik. Krátko na to sme inkasovali. Trenčania sa tak vrátili do diania, čo ešte dokonali gólom na 2:2, ktorému predchádzalo zbytočné zakázané uvoľnenie z našej strany a následne šťastie pre domácich, keď sa strela odrazila od nášho hráča pred útočníka Dukly, ktorý pohotovo reagoval dorazením do brány. Taký je však hokej. Opäť sa raz potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš. Niečo podobné sme videli aj proti Nitre,“ detailne opísal druhú januárovú nedeľu pod hradom Matúša Čáka 41-ročný kormidelník.

Dá sa povedať, že sme si hneď zobrali späť požičané. Za chybu sme zaplatili stratou vedenia 2:1, ale nadstavený čas sme zvládli výborne. Pre zmenu sa na konci predĺženia presadil Myklucha, ktorý rozhodol o tom, že sme s extra bodom navyše opúšťali Považie. „Predĺženie je o šťastí i opatrnosti, keďže hrajú len traja na troch. Sme však šťastní, že sme to boli my, kto vyhral duel na trenčianskom ľade,“ poznamenal Saluga.

V piatok 19. januára k nám pricestuje úradujúci šampión z Košíc. Oceliari pri nás padli na Druhý sviatok vianočný. Nájazdy boli v réžii Martina Bakoša, ktorý dva razy vykúpal bývalého spoluhráča zo Slovana Bratislava Jaroslava Janusa. Košičania majú pred touto konfrontáciou dvojnásobnú motiváciu, pretože body sme im zobrali aj zo Steel Arény v prvých dňoch Nového roka. „Myslím si, že môžeme očakávať veľmi ťažký a kvalitný zápas. Košice sú nabité kvalitou a veríme, že nás znovu podrží úžasné publikum. Urobíme všetko pre to, aby sme zopakovali úspech z Vianoc,“ prisľúbil náš rodák a odchovanec.

Martin Saluga na záver zhodnotil tretiu štvrtinu, po ktorej máme vedúcu pozíciu v tabuľke so ziskom 72 bodov. O deväť menej má náš rival z Popradu. „Máme to veľmi dobre rozbehnuté. Nesmieme zaspať na vavrínoch a musíme pokračovať v práci, ktorá nám vychádza. V žiadnom prípade sa netreba uspokojiť s tým, čo sme doteraz dosiahli.“