Skip to main content

Týždeň po Veľkej noci nastúpia extraligoví semifinalisti do práce. Michalovce sa pobijú o finále s Nitrou, Spišiaci vyzvú najlákavejšieho súpera – HC Košice. Pred vstupom do série sme hovorili s brankárom Marcelom Melicherčíkom a koučom Vlastimilom Wojnarom.

Semifinále play-off je za rohom. Rysy aj oceliari pauzujú spoločne od 23. marca, a tak obaja budú mať rovnakú štartovaciu čiaru.

„Teším sa na to. Začína sa najlepšia časť sezóny. Človek je plný očakávania po zvládnutom prvom kole play-off. Privítame Košice, štadióny budú určite vypredané. Myslím si, že viac to ani netreba rozoberať,“ uviedol brankár Marcel Melicherčík, ktorý má za sebou košickú skúsenosť podčiarknutú statusom majstra spred deviatich rokov.

Banská Bystrica bola vyradená na základe čistej práce. Stredoslováci nám neukradli ani jedno stretnutie, hoci dva razy sme to mali naozaj nahnuté, no šťastie sa neotočilo chrbtom.

„Hranica medzi úspechom a neúspechom je veľmi tenká. Stačilo, žeby sme v tých slabších zápasoch mali kus smoly, prehrávali by sme 0:2 a ktovie, ako by to celé dopadlo. Séria s Bystricou teda nebola jednoduchá, aj keď konečné skóre 4:0 hovorí niečo iné. S Košicami to bude veľmi ťažké,“ prízvukuje ostrieľaný gólman z Popradu, ktorý si oblieka náš dres už štyri roky.

Tohtoročné duely proti Košiciam boli nesmierne vyrovnané. V šiestich meraniach síl až päťkrát bol rozdiel len jednogólový.

„Postavíme sa úradujúcemu majstrovi, ktorý nemal úplne najlepšiu základnú časť. Na druhej strane je to veľmi skúsený tím, v ktorom hrá množstvo skúsených hráčov, ktorí vynikajúco zvládajú systém a nepustia vás do extra prečíslení. Dlhodobo mal najlepšie oslabenia v lige, a to jasne svedčí o tom, aký je to ťažký protivník,“ predpovedá ďalšie súboje s obhajcom titulu tréner Vlastimil Wojnar.

Štvrťfinále bolo poznačené viacerými absenciami v našej zostave. Keďže prestávka medzi play-off levelmi je skutočne dlhá, káder hlási pripravenosť.

„Všetci sú k dispozícii. Čo sa týka taktiky, sú tam rovnaké veci. Play-off je hlavne o tom, kto vydrží hrať a kto bude úspešný v presilovkách. Verím, že sa to prikloní k nám. Ako veľké plus vnímam rozbeh série na domácom ľade. Okrem toho budeme mať vypredanú halu. Ľudia nás budú hnať dopredu a my sa pokúsime predviesť parádne výkony,“ pokračoval Wojnar.

Nakoľko veľkou zbraňou Košíc sú presilovky a oslabenia, Marcel Melicherčík vie, čoho sa bude treba vyvarovať.

„Musíme byť trpezliví a najmä disciplinovaní. Samozrejme, treba k tomu pridať obetavosť. Uvidíme, ako to pôjde. Aj my, aj Košice máme dostatok síl, ale tie budú postupne ubúdať. Taktiež bude dôležitá regenerácia,“ myslí si odchovanec popradského hokeja, ktorý následne pridal:

„Mám rád, pokiaľ sú zápasy maximálne vyrovnané. Áno, každý by chcel uspieť v najrýchlejšom čase, ale chcem, aby to bolo napínavé a nech to má ten náboj play-off. Určite sa nájdu aj nejakí fanúšikovia, ktorí budú radi v napätí do posledného hvizdu,“ poznamenal Melicherčík.

Pred rokom sme pod taktovkou súčasného realizačného tímu zakončili ročník ziskom historického bronzu po prehratej semifinálovej sérii so Zvolenom.

„Máme najvyššie ambície a nikto to neskrýva. Chceme ísť čo najďalej a predvádzať čo najlepší hokej, z ktorého budú mať diváci radosť. Nech je táto sezóna ešte úspešnejšia než doteraz,“ zaželal si Vlastimil Wojnar.

V rovnakom zmysle uvažuje aj náš strážca svätyne.

„Netreba tajiť, že každý chce titul. Kvôli tomu hráme hokej. Nikto to nerobí pre to, aby vypadol v semifinále. Pred nami je však poriadny kus práce. Treba ísť od úvodu skromne krok po kroku. Kedykoľvek sa to môže zvrtnúť a namiesto snahy o medailu príde veľké sklamanie,“ apeluje na opatrnosť Melicherčík.