Skip to main content

Pochádza z krajiny hokejového trpaslíka, ale rozhodne je skúseným mužom obrany. Litovec Nerijus Ališauskas sa vypracoval na kľúčového hráča zadných radov v priebehu štyroch sezón v KHL ako hráč Dinamo Riga. Kapitán litovskej reprezentácie nemal nad čím premýšľať smerom do budúcnosti. Jeho jednoznačnou voľbou bol náš klub, s ktorým našiel spoločnú reč i na nasledujúcu sezónu.

Pre Ališauskasa nebola slovenská extraliga neznámou. Na našich klziskách sa objavil počas „covidového“ ročníka 2020/21. Priestor dostal v Slovane Bratislava, kde sa stretol s Jurajom Valachom, Daliborom Bortňákom či Branislavom Rapáčom. Rok v hlavnom meste neozdobil medailou. „Minulá sezóna bola najlepšia v mojej klubovej histórii. Samozrejme, keď ste správny profesionál, nikdy nebudete spokojný, ak ukončíte ročník prehrou,“ povedal zahraničný „pravák“ v súvislosti s vypadnutím v semifinále proti Zvolenu, po ktorom si prebral bronz.

31-ročnému bekovi nerobilo žiadny problém zamieriť do malého, ale hokejového mesta. Pred príchodom na Spiš si opäť odkrútil zopár zápasov v Rige a premiérovo otestoval kvality švédskeho hokeja v drese Vita Hästen. „V spišskonovoveskom klube som sa cítil výborne. Fanúšikovia boli stále za nami a boli výborní. Myslím si však, že si zaslúžia viac, pretože v play-off nám dali pocítiť, že sa vytvorila silná komunita,“ ocenil fanúšikovskú obec, ktorej značná časť cestovala aj na vonkajšie duely.

Pôsobenie v našom drese mu vynieslo pekný účet. V 61 zápasoch strelil 3 góly a pridal 11 asistencií. Jedinou škvrnou bola bodová mizéria vo vyraďovacej fáze, kedy nezískal žiadny bod, ale v jeho prípade to neznamenalo nič negatívne. „Už počas sezóny som vedel, že chcem pokračovať v tomto tíme. Bolo ľahké dať môj podpis na papier. Spoločne s rodinou sa tešíme, že máme pred sebou ďalší rok v Spišskej Novej Vsi,“ pokračuje Ališauskas a doplnil: „Všetko som videl na vlastné oči, ako to tam funguje. Nebolo treba ma presviedčať, aby som ostal. Funkcionári mi prezentovali ďalšiu víziu klubu a chcem byť pri tom. Nie sme v tom sami. Máme pri sebe skvelých fanúšikov. Spolu môžeme dokázať veľa.“