Skip to main content

Srdciarov nikdy nie je dosť. Toto slovné spojenie ideálne vystihuje Róberta Džugana.

Rodák z Levoče zaknihoval v ostatnej sezóne zaujímavý hokejový príbeh. Štyri mesiace bol súčasťou prešovského kádra, kde to veľmi nefungovalo a v konečnom súčte Šarišania skončili poslední. Okrem toho dlho laboroval so zranením ruky. Cestu do domáceho dresu si našiel v januári tohto roka. „Ročník vyzeral naozaj všelijako. Najkrajšie chvíle ale prišli po návrate domov. Robili sme neskutočné výsledky v play-off, za chrbtom sme mali úžasných fanúšikov a na to všetko budem naveky spomínať len v tom najlepšom,“ vyslovil sa niekdajší mládežnícky reprezentant v súvislostí s bronzovým vyvrcholením.

Naša súpiska nebola výrazným spôsobom obmenená, a tak väčšie percento kabíny poznal. „Klub hľadal typologicky vhodných chlapcov do šatne, o čom som sa presvedčil, že mal šťastnú ruku. Chémia teda fungovala. Boli sme výborná partia a málokedy sa stane, že sa to takto vykryštalizuje. Na ľade aj mimo neho nebol žiadny problém,“ pochvaľoval si pôsobenie medzi kolegami z ostatnej epizódy.

Róbert Džugan nie je typ hokejistu, ktorý by trhal štatistiky. Jeho úlohy spočívajú v iných činnostiach, ktoré sú pre mužstvo prínosné. Avšak je akýmsi špecialistom na strieľanie dôležitých gólov. Pred dvomi rokmi jeden z nich zariadil pre Rysy extraligu a v tohtoročnom play-off nalomil Banskú Bystricu v poslednej štvrťfinálovej bitke, cez ktorú sa konal historický postup medzi kvarteto najlepších. Ako vníma túto skutočnosť? „Teší ma, že som dokázal udrieť v dôležitých chvíľach,“ uviedol bývalý útočník Trenčína, Topoľčian i Košíc a doplnil: „Na druhej strane sa na to neupínam. Robím to, čo sa odo mňa očakáva a všetky povinnosti zvládam. Samozrejme, aj ja som typ hráča, ktorý má rád veľké výzvy, keď sa hrá o niečo. Do svojej práce stále vkladám maximum.  Možno niekde tam sa skrýva môj recept na úspechy, ktoré mužstvo pocítilo,“ zachoval skromný postoj absolvent juniorských MS z rokov 2018 a 2020.

Dnes je isté, že ďalší z cenných článkov novoveskej zostavy si nezopakuje minuloročné leto, keď balil kufre. Podpis z jeho pera má platnosť do roku 2025. „Keď som sa vracal, bola už nejaká obojstranná predstava smerom dopredu. Prekonzultovali sme to zo všetkých strán. Našli sme spoločnú cestu. Každý je spokojný, a takto to má byť,“ prezradil pozadie spečatenia dvojročnej spolupráce s materským klubom.

V týchto dňoch sa spúšťa letná príprava tímu. Je to obdobie, ktoré príliš nevonia desiatkam hráčov, no pre celosezónne fungovanie je to neodmysliteľná zložka. „Som toho zástancom. Tréningy na suchu jednoducho musia byť, pretože z nich čerpáme nasledujúci rok. Hovorí sa, že zima sa ťa opýta, čo si robil v lete. Čím kvalitnejšia príprava, tým väčší predpoklad, že úspešne dokončíte sezónu. Niekedy treba zaťať zuby, no mám rád tvrdú drinu. Pomaly sa nám to začína. Máme za sebou vstupné testy a postupne prejdeme všetky bloky. Ako celý kolektív sa stretneme koncom júla a teším sa, keď to príde,“ dodal Džugan.