Skip to main content

V piatok 8. septembra mali hráči Spišskej Novej Vsi naplánovanú generálku s ligovým rivalom z Popradu. Kamzíci však z dôvodu obavy o zdravie svojich hokejistov stretnutie zrušili, a tak sa budeme s nimi konfrontovať až v lige počas druhej polovice októbra. Nám neostalo nič iné, len sa ešte posnažiť nájsť náhradu, aby sme mohli absolvovať posledný prípravný duel. Na našu ponuku reagoval nový klub HK Králi spod Tatier.

Rysy

Prípravu sme mali obohatenú o krátky turnaj Riviera Cup, ktorý sa konal v Nice. V prvom vystúpení sme zvíťazili nad nováčikom z Marseille 5:4, ale na domáci celok sme nestačili, ktorý nám uštedril prehru 2:6. Bola to však veľmi dobrá skúsenosť, ktorá nám jednoznačne pomôže pri vstupe do náročnej extraligovej sezóny. V príprave sme sa okrem iného stretli s Košicami, Sanokom, Krakovom, Debrecínom a raz aj s Popradom. Z vymenovaných duelov sme dokázali poraziť oboch Poliakov i Maďarov. Piatkovým súbojom so susedmi spečatíme celé letné obdobie. Sezóna odštartuje budúci týždeň 15. septembra.

Hostia

Klub HK Králi by mal nastúpiť do TIPOS SHL, ale ešte potrebuje splniť niekoľko podmienok, aby mu to bolo umožnené. Funkcionári na tom usilovne pracujú. Kormidla sa ujal bývalý legendárny útočník Richard Šechný, ktorý má k dispozícii zopár známych mien ako Marcel Petran, Michal Korenko, alebo bratov Richarda a Róberta Hunu. Mužstvo doposiaľ nastúpilo iba do dvoch prípravných zápolení a v oboch prípadoch nezaznamenalo úspech. Prvú prehru utrpelo s popradskou farmou AquaCity Pikes 4:6, druhá sa zrodila po futbalovom skóre 0:1 s Rimavskou Sobotou.