Skip to main content

Generálny manažér klubu Richard Rapáč: „Možnosť angažovať pre najdôležitejšiu časť sezóny brankára kvalít Patrika Bartošáka sme zvažovali dôkladne na základe informácií od hráčov a trénerov, ktorí s ním v minulosti pracovali.

Boli sme si vedomí, že prípadné angažovanie vyvolá vlnu kritiky. V klube sme však v posledných rokoch podobnú šancu dali aj iným hráčom a v konečnom účtovaní sa naše rozhodnutie ukázalo byť správne. Preto sme aj v tomto prípade verili našim pozitívnym skúsenostiam, resp. ľudskému prístupu, ktorý sa osvedčil a fungoval.

Finálne rozhodnutie sme urobili po osobných stretnutiach, v ktorých Patrik úprimne oľutoval svoje prešľapy a vysvetlil okolnosti jeho konca v Hradci Králové.

Na základe všetkých dostupných informácií sme sa rozhodli dať mu šancu vrátiť sa do profesionálneho športu za prísnych podmienok, viazaných v zmluve, ktoré by neohrozili dobré meno klubu, ktoré dlhodobo budujeme.

Sme si vedomí, že v hráčovej minulosti existujú udalosti, ktoré sú právom vnímané kriticky, ale aj napriek ním sme na základe úspešnej práce s hráčmi s rôznymi problémami mimo ľadu verili, že budeme schopní pomôcť aj Patrikovi.

Bohužiaľ, Patrik po príchode do Spišskej Novej Vsi odmietol podstúpiť zdravotnú prehliadku, ktorá bola jedným zo základných bodov zmluvy.

Neostáva nám tak nič iné, ako jeho zmluvu pozastaviť. Neotočíme sa mu však chrbtom, ale sme ochotní mu podať pomocnú ruku, pretože jeho príbeh nie je v športovom svete ojedinelý a chceme byť príkladom toho, že ľuďom nielen profesionálnym športovcom je potrebné pomôcť, keď to najviac potrebujú.“