Skip to main content

Pred odletom na turnaj do Francúzska odohrajú hokejisti Spišskej Novej Vsi ešte jeden duel na Slovensku. Po štyroch domácich stretnutiach si „odskočia“ do susedného Popradu.

Domáci

Popradčania podstúpili rozsiahlejšiu prerábku zostavy, pretože naposledy zavládlo veľké sklamanie s vypadnutím v kvalifikácii o play-off s Nitrou. Trénera Petra Mikulu nahradil Čech Aleš Totter. Zahraničný kormidelník v minulosti spolupracoval v Prostějove s našim Vlastimilom Wojnarom, a tak si to prvý raz rozdajú proti sebe, a to rovno na lavičkách veľkých rivalov. V kádri účinkuje brankár Eugen Rabčan a aj noví cudzinci ako McFadden, Beaudoin, Coulter, Dmowski, alebo kanonier uplynulej ligovej edície Max Gerlach. Kamzíci triumfovali na domácom turnaji Tatranský pohár, ktorý sa uskutočnil v termíne od 19. do 20. augusta. V príprave boli zatiaľ nad popradské sily len zástupcovia Michaloviec, ktorí zvíťazili pod Tatrami 4:3 po predĺžení.

Rysy

Náš tím nezakopol ani s maďarským Debrecínom. Nad účastníkom Erste Ligy vyhral 4:2, hoci duel finišoval pod vplyvom nadmerných emócii zo strany hostí, ktorí vyvolali hromadnú bitku. Aj v nej sme však uspeli. Vo víkendovom rozhovore avizoval tréner Vlastimil Wojnar, že aj napriek víťazstvám nie je priestor hovoriť o spokojnosti s výkonmi. Poprad bude v tejto sezóne ťažký oriešok, ale chceme sa na Riviera Cup naladiť víťazne. Vlani sme ho v domácom prostredí v rámci prípravy porazili 3:2.