Skip to main content

Posledné zápasy v bránke patrili Filipovi Surákovi, ktorý musel suplovať chorého Marcela Melicherčíka. Mužstvu pomohol k trom výhram v štyroch stretnutiach.

Extraliga sa ešte nachádza v reprezentačnej prestávke. Slováci na domácom Vianočnom Kaufland Cupe v Bratislave obhájili prvenstvo. V kluboch tak nastal menší oddych od každodenných pracovných povinností. „Väčšinu času som strávil s rodinou,“ stručne poznamenal 27-ročný gólman, ktorý bol strojcom ďalšieho úspechu nad Slovanom Bratislava. Hosťom dovolil skórovať iba dvakrát a duel odchytal vo veľkej pohode. „Veľmi mi pomohla prvá tretina, počas ktorej som sa rozchytal. Súper sa aktívne tlačil do môjho priestoru, takže mal som dosť roboty, čím ma vlastne dostal do tempa. Následne som si celé stretnutie užíval,“ zdôraznil Surák.

Naša spoľahlivá dvojka nastúpila zasiahla do duelu 24. novembra v Košiciach. Tréneri to odôvodnili tým, že si Melicherčík potrebuje odpočinúť. Na ľade úradujúceho majstra sa zrodila prehra 1:5, čo malo za dôsledok stratu prvej priečky v tabuľke. Do dvoch týždňov sa to ale podarilo obnoviť. „Výkon v metropole východu bol kvalitný, ale domáci ťažili z výbornej efektivity. Potom sme sa dokázali zmobilizovať a spoločnými silami sme sa vrátili späť na čelo. Tento rok som viac vyťažený a mám z toho radosť. Dôležité bolo, že som chytal niekoľko kôl po sebe, a to mi určite pomohlo. Každý brankár uvíta väčšiu zápasovú porciu, ako iba jedno – dve stretnutia za tri týždne,“ poznamenal na okraj ostatných nástupov do zápasov.

Filip Surák patrí do kategórie hráčov, ktorí sú na Spiši od extraligového postupu, respektíve návratu. Ročník 2019/20 absolvoval v Michalovciach po boku Adama Trenčana. „Postavenie v tabuľke asi vytvára nejaké očakávania. My si však ideme skromne za svojim cieľom. Snažíme sa zlepšovať každým dňom, aby sme boli čo najkvalitnejšie pripravení na náročné play-off,“ odpovedal na otázku Surák, ako vníma doterajšiu perfektnú jazdu v tejto sezóne.

Netradične v stredu a následne v piatok dva dni pred Štedrým večerom sú na programe dve ligové kolá. Obe nás posielajú na štadióny súperov. Predstavíme sa vo Zvolene, a tak v Humennom. Na oboch protivníkov nemáme dobré spomienky z úvodu sezóny, nakoľko sme ťahali za kratší koniec. „Vieme, že Zvolenčania nemajú dobré obdobie, ktoré vyústilo to odvolania trénerov. Určite sa budú chcieť nakopnúť. Samozrejme, aj my máme svoje plány, a tie budeme chcieť naplniť. Humenčania sú špecifický súper, kde každý očakáva ľahký zápas. Môžeme však vidieť nedávne výsledky, keď tam nevyhral či už Zvolen alebo Košice. Bude to náročné, ale verím, že uspejeme v oboch prípadoch,“ zaželal si Surák.

Keďže Vianoce sú za rohom, s ktorými sa spájajú prepchaté stoly rôznymi maškrtami, zaujímalo nás, ako je na tom náš gólman ohľadom stravovania a zvykov. „Vždy sa snažím jesť s mierou (úsmev). Nejako špeciálne sa neobmedzujem. Vianočné sviatky strávime v práci, keďže hráme každý druhý deň, takže nemôžeme si veľa dovoľovať. Môj program je taký, že si dáme s rodinou večeru, rozbalíme darčeky a ideme na polnočnú svätú omšu,“ priblížil na záver Filip Surák, ako vyzerajú v jeho kruhu najkrajšie sviatky roka.