Skip to main content

Spišskonovoveský divák už niekoľko zápasov nevidel na striedačke domácu legendu Lukáša Vartovníka. Útočník, ktorý nastúpil v našom drese na úctyhodných 415 zápasov, sa dáva zdravotne do poriadku. Ako je na tom a kedy by sa mohol vrátiť, odkryl v rozhovore.

Jeden z našich srdciarov chýba na súpiske od 8. decembra 2023. Z hry ho vyradil navonok klasický osobný súboj pri mantineli s michalovským obrancom Bindulisom. „Keď som chcel odísť z rohu ľadovej plochy, nešťastne ma trafil korčuľou do nohy. Došlo k prerezaniu šľachy a priamo zo štadióna som putoval na operačný stôl,“ spomína na mimoriadne bolestivý okamih Lukáš Vartovník.

Tridsaťštyriročný útočník patrí medzi tvrdých chlapov a v priebehu kariéry prišiel do styku s rôznymi druhmi zranení. „Čo sa týka zranenej achilovky, toto som zažil prvýkrát. Bola to neskutočná bolesť, ktorá ma zložila na zem. Jednoducho mi to nemalo na čom držať. Pozrel som sa dole a videl som dieru. Najhoršie prišlo vtedy, keď sa mi pokúšali vyzuť korčuľu. Poriadne ma to bolelo ešte nejaké 2-3 dni po operácii. Následne sa to začalo hojiť, a teraz je to celkom fajn,“ priblížil bezprostredné a nezávideniahodné pocity po nepríjemnom zásahu v Michalovciach.

Vartovník je služobne najstarší hráč nášho tímu. Svojim prístupom k povinnostiam dáva príklad mladšej generácii. „Môj návrat je otázka času. V súčasnosti už však pomaly zaťažujem nohu. Snažím sa chodiť na bicykel, do posilňovne a robiť tie činnosti, ktoré môžem. Na druhej strane pracujem na posilnení vnútorných svalov v členku, ktoré boli mimo šesť týždňov. Pomáha mi pri tom fyzioterapeut, aby som mohol postupne presedlať z barlí do bežnej chôdze. Zlepšenie cítim každý deň. Zhruba o dva týždne by som mohol vykorčuľovať na ľad v rámci tréningu,“ odhaduje nástup po dlhšom výpadku.

Vartovníkov zdravotný stav mu veľmi nepovoľuje pohyb po štadióne. Zápasy sleduje v televízii, chalanov podporuje počas stretnutí mimo kabíny. „Vidíme sa v posilňovni. Z domu to mám na skok, a tak to využívam. Ešte som imobilný. Manželka ma nemôže zakaždým voziť na štadión. Najbližšie sa to však chystám zmeniť. Verím, že im prinesiem nejakú pozitívnu atmosféru a opäť naskočia na víťaznú vlnu,“ hovorí spoľahlivý hokejista, ktorý v aktuálnej sezóne chvíľu nosil céčko na drese pri absencii stabilného kapitána Branislava Rapáča.

K rýchlejšej rekonvalescencii môže prispieť aj nesporný fakt, že mužstvo stále vedie extraligový pelotón. „Chlapci sa snažia a pracujú, to sa im nedá vytknúť. V športe sa však striedajú dobré chvíľky so slabšími. Chápem, že niektorí hundrú nad tým, že terajšie výkony nie sú príliš oslnivé, ale chalani teraz budú potrebovať maximálnu podporu, aby to dokázali vyšperkovať pred príchodom veľmi dôležitého play-off,“ vyjadril sa k momentálnej výkonnosti s výzvou na fanúšikov Lukáš Vartovník, ktorý si v 23 stretnutiach pripísal 3 body za gól a dve asistencie.