Skip to main content

Tretí domáci prípravný zápas nám priniesol druhé letné víťazstvo. Vyrovnané zápolenie s poľským klubom z Krakova sa skončilo našim tesným úspechom 3:2 po predĺžení.

HK Spišská Nová Ves – Comarch Cracovia Krakov 3:2pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 10. I. Novák (Valach, Džugan), 32. Giľák (Archambault, Nellis), 62. Nellis (Giľák, Archambault) – 14. Raška (Jaracz), 54. Raška, Rozhodovali: Snášel, Kocúr – Ordzovenský, Kovalčík, Vylúčení: 6:5, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0, 803 divákov.

Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, Groch, Beaudry, Malina, Valach – Archambault, Nellis, Giľák – Majdan, Vartovník, Vandas – Džugan, Hadušovský, I. Novák.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

Cracovia Krakov: Krasanovský – Jaracz, Žůrek, Younan, Krenželok, Motloch, Kapa, Kunst – Látal, Raška, Vildumetz – Lundgren, Mocarski, Sawicki – Kasperlik, Bezwiński, Brynkus – Sterbenz, Wróbel, F. Kapica.

Tréner: Rudolf Roháček.

Skvelý vstup do stretnutia mohli mať hráči desaťnásobného poľského šampióna. Naša defenzíva však výborne zapracovala a Vildumetzov pokus skončil na ochrannej sieti. V 4. minúte zatlieskala slušná návšteva akcii, v ktorej figuroval Giľák s Nellisom. Kanadský útočník ale zblízka neprekonal Krasanovského. V polovici úvodnej tretiny sme hrali presilovku o jedného hráča. Fantastickú strelu dostal Juraj Valach na poľskú bránku. Pred hosťujúcim gólmanom sa najlepšie zorientoval Ivan Novák a dotlačil puk do siete – 1:0. Onedlho letela sľubná koncovka z Ališauskasovej hokejky, na ktorú však Krasanovský nedotiahol. Krakovčania zaznamenali únik v 14. minúte. Adama Rašku nikto nedokázal zastaviť a spred Suráka sa nemýlil zakončením pod hornú žŕdku – 1:1. Tri minúty pred prvým klaksónom nestrelil náš druhý gól Nellis, ktorý nechal vyniknúť českého gólmana v bráne Poliakov. V 19. minúte narobil prievan v hosťujúcom bránkovisku Groch. Krasanovský ležiac na ľade so šťastím odvrátil hrozbu nášho vedúceho gólu.

Zaujímavý a vyrovnaný priebeh pokračoval v druhej časti hry. Filip Surák si poradil so strieľajúcim Kasperlíkom a Jaraczov pokus zneškodnil tzv. semaforom. V 25. minúte pohrozil Vildumetz. Jeho prihrávka prešla cez našich hráčov na druhú tyčku, odkiaľ to neposlal do bránky Raška. Koncom polovice riadnej hracej doby vzniklo prečíslenie Vandasa s Vartovníkom. Obaja však nemali dostatočnú rýchlosť a Poliaci sa ako tak stihli vzadu zosúladiť. Vandas ale zvolil strelu po ľade, ktorá takmer zaskočila Krasanovského, no puk len tesne minul ľavú konštrukciu bránky Krakova. V 31. minúte doplatili hostia na dva prehrešky. Kasperlík sa previnil podrazením a jeho švédsky spoluhráč Younan prišiel ešte zbytočne namietať k hlavným rozhodcom, ktorí ho schladili menším trestom za nešportové správanie. O vyše minútu sa Spišská Nová Ves tešila. Giľák z ľavého kruhu výborne namieril a Krasanovský hoci si siahol na puk, jeho prejdeniu za chrbát nezabránil – 2:1. V posledných sekundách prostredného dejstva nedokončili akciu Giľák s Archambaultom, pretože sa ozvala siréna.

Krakov naďalej produkoval peknú hru a všetku snahu smeroval k vyrovnaniu. Alexander Younan ale ťahal za kratší koniec v súboji so Surákom. Náš brankár sa zaskvel i pri streľbe Krenželoka. Ďalšia spolupráca Giľáka a Archambaulta bola obnovená v 47. minúte. Zámorský hráč sa však nepresadil. Rovnako tak ani Anthony Nellis nevyzrel na Krasanovského. Veľké zaváhanie v obrannej tretine vyrobil Jérémy Beaudry. Nad jeho sily bol Raška, ktorý to nakoniec neskúsil individuálne a následne naši hráči vyriešili celú situáciu. V 52. minúte Ališauskas úspešne bránil útok Kasperlíka, ale Krakov krátko na to znova vyrovnal. Na Suráka bola vyslaná tvrdá strela z ľavej strany. Puk skákal v jeho bránkovisku. Do prvej koncovky natiahol pravý betón, ale dorážkový pokus zvládol lepšie Adam Raška – 2:2. V závere tretej tretiny nedovolil Surák hosťom rozhodnúť o výsledku, keď zadržal puk medzi betónmi. To však ešte nasledoval odchod Archambaulta na trestnú lavicu a štyridsaťdva sekúnd pred skončením riadneho hracieho času sa nám podarilo eliminovať poľský tlak.

V päťminútovom predĺžení bola rozhodujúca šanca na našej strane, no tú sa nepodarilo zrealizovať do víťaznej podoby. Nellis v tej chvíli nenašiel recept na Krasanovského, ale o necelú minútu mu to vyšlo. Rysy hrali početnú výhodu pri vylúčení Látala. V 62. minúte vybral posledný puk z bránky Krasanovský – 3:2.

Naši hokejisti majú v najbližších dňoch dlhší odpočinok od zápasov. Do kolotoča sa vrátia v piatok 25. augusta a fanúšikovia ich opäť uvidia v Spiš Aréne. Súperom bude maďarský klub DEAC Debrecín.

Leave a Reply