Skip to main content

2.Prípravný zápas
Hráči Spišskej Novej Vsi si pripísali prvé víťazstvo v príprave.
V zostave s množstvom mladíkov porazili poľský Sanok s prehľadom 5:0.

HK Spišská Nová Ves – STS Sanok 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Valach (I. Novák), 13. Vartovník (Nellis, Malina), 19. Groch (Valach, Džugan), 44. Džugan (Šuty), 58. Žiak (Myklucha), Rozhodovali: Snášel, Kocúr – Ordzovenský, Kovalčík, Vylúčení: 5:8, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0, 670 divákov.

Spišská Nová Ves: Surák – Valach, Beaudry, Žiak, Knižka, Malina, Groch – Hadušovský, Bortňák, I. Novák – Džugan, Myklucha, Šuty – Hamráček, Vartovník, T. Danielčák.

Tréner: Vlastimil Wojnar.

Sanok: Świderski – MaCeachern, Lindberg, Florczak, Alho, Monteleone, Najsarek, Kivinen – Vitanen, Tamminen, Filipek – Sienkiewicz, Miccoli, Luusauniemi – Dobosz, Ceder, Bukowski – Duleba, Fus, Ginda – Rybnikár.

Tréner: Elmo Aittola.

Poliaci mohli začať duel zostra. Fínsky útočník Vitanen sa predral našou obranou, no v 22. sekunde bol faulovaný Jurajom Valachom. Presilovka hostí nebola zlá a ukončiť ju mohol po necelej minúte Luusauniemi, ale strelou bez prípravy neposlal puk k prvej žŕdke Suráka. Rysy sa postupne dostávali do tempa. V 5. minúte sa objavil pred brankárom Świderskim Myklucha, ale nedokázal ho prekonať. Dobrú strelu následne nevyslal ani Martin Knižka. Svoje kvality ale naplno ukázal Valach. Poriadny príklep uviazol pod hornou tyčkou – 1:0. Na 2:0 pridal v 13. minúte Lukáš Vartovník. Spišiaci boli pri veľkej chuti, ktorú sa však nepodarilo ešte viac vyšperkovať Džuganovi po spolupráci s Mykluchom, keď bol zablokovaný na vzdialenejšej tyčke. Skvelú prvú tretinu zavŕšil presným zásahom Šimon Groch, ktorý si položil na ľad gólmana Świderskiho a tabuľa už ukazovala skóre 3:0.

Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Približne päť minút sledovalo 670 divákov útoky na bránku Sanoku. Šance Ivana Nováka, Knižku či Žiaka sa ale gólom neskončili. V 34. minúte vo vlastnej presilovke stratil puk na útočnej modrej čiare Valach, no dvojica protihráčov to nezúročila na protiútok. O tri minúty putoval na trestnú lavicu za hru so zdvihnutou hokejkou Anthony Nellis, keď trafil do tváre Lindberga. Štvorminútová početná výhoda hostí bola prerušená. Pomer síl sa onedlho vyrovnal, pretože Vitanen odišiel na dve minúty za napadnutie. Do druhej sirény žiadne góly neprišli.

V 42. minúte si vypracoval príležitosť Adam Žiak. Zo svojho nájazdu nepridal štvrtý presný zásah, keď sa mu nepodarilo pred Świderskim nadvihnúť puk ponad jeho betón. Fanúšikovia si však krátko na to zakričali gól. V hosťujúcom bránkovisku dôrazne pracoval Róbert Džugan, ktorý našiel úspešný recept na Świderskiho – 4:0. Zároveň sa spustila drobná šarvátka, ktorú prišiel vyriešiť nakorčuľovaním od modrej čiary Groch a spoločne s Vitanenom boli vylúčení za hrubosť. V 50. minúte si štatistiky nevylepšil Valach, pretože ďalšia z jeho rán zazvonila iba na konštrukcii poľskej svätyne. K skúsenému obrancovi sa pridal aj Lukáš Hamráček, ktorý mieril hore, ale ostal sklamaný. Definitívnu podobu výsledku na 5:0 určil Žiak v presilovej hre kvalitnou strelou dve minúty pred koncom tretiny.