Skip to main content

Súčasťou augustovej prípravy budú aj zápasy. Našich chlapcov preverí sedem rozličných protivníkov. Maratón letných duelov štartujeme v piatok 9. augusta na domácom ľade s poľským tímom Nowy Targ. Zaujímavé stretnutie nás čaká o týždeň neskôr, keď privítame úradujúceho poľského šampióna a účastníka Ligy majstrov Uniu Osvienčim. Generálka je naplánovaná na pondelok 16. septembra a vyzveme v nej jedného z najväčších ašpirantov na postup do extraligy – Prešov.

PZU Podhale Nowy Targ

Nowy Targ je klub s takmer storočnou históriou. Dlhé roky patril medzi absolútnu špičku poľskej ekstraklasy, čo dokazuje množstvo kovov. Tím bol devätnásťkrát majster. Posledný titul získal v roku 2010. Vicemajstrom sa stal jedenásťkrát. Štrnásťkrát vybojoval bronzovú medailu. Ostatnú oslavoval v roku 2009. V kádri sa objavili v minulosti aj slovenskí hokejisti ako Roman Mega, Pavol Fedor, Martin Miklík, Vladimír Búřil a jeden z najslávnejších Poliakov, ktorí hrali v NHL – Krzysztof Oliwa.

TH Aksam Unia Osvienčim

V Osvienčime sa hrá hokej od roku 1946. Skoro za osemdesiatročnú históriu bol klub majstrom Poľska deväťkrát (naposledy v sezóne 2023/24) a vybojoval si aj miestenku v Lige majstrov namiesto slovenského zástupcu, s ktorým vedenie súťaže už nepočítalo. Osvienčim má na konte aj sedem strieborných medailí a dve bronzové. V tíme aktuálne pôsobí slovenský obranca Peter Bezuška, ktorý je súčasťou kádra dlhých deväť rokov.  

DVTK Jegésmedvék Miškovec

Miškovec je klub z tradičného maďarského mesta, ktorý sa môže pýšiť majstrovským hetrikom – 2015, 2016 a 2017. Rovnaký výsledok zaznamenal aj v medzinárodnej Erste Lige. Taktiež je držiteľom dvoch maďarských pohárov (2015 a 2018). Okrem toho klub hrával v Tipos extralige, v ktorej nastupoval v rokoch 2018 – 2021. Zo známych mien si oblieka dres ľadových medveďov český brankár Tomáš Vošvrda, ktorý na Slovensku chytal za Poprad, Liptovský Mikuláš a Michalovce. 

DEAC Debrecín

Debrecín je mladý klub, ktorý bol založený v roku 2018 a účinkuje v Erste Lige. S týmto súperom sme sa stretli vlani na našom ľade. Zvíťazili sme 4:2, no záver súboja poznačila hromadná bitka. Na súpiske tímu je najznámejším hokejistom skúsený 38-ročný český obranca Vojtěch Kloz, niekdajší hráč Skalice či Nitry.

HC Prešov

Prešovčania dali pred rokom dokopy nový manažment a ich snahou bolo rýchlo sa vrátiť do extraligy. Vo finále boli, ale netešili sa z návratu medzi elitu. Do novej sezóny vykorčuľuje tím pod vedením nového trénera Ľubomíra Hurtaja a s mimoriadne kvalitnými menami v kádri ako Jakub Suja, Matej Paločko, Marcel Haščák, Branislav Pavúk, Vladimír Mihalik, alebo náš Lukáš Hamráček, pre ktorého to bude premiéra v metropole Šariša.

9.8. – Spišská Nová Ves – Nowy Targ
16.8. – Spišská Nová Ves – Osvienčim
23.8. – Spišská Nová Ves – Miškovec
30.8. – 1.9. Turnaj v Bolzane
6.9. – Spišská Nová Ves – Debrecín
16.9. – Spišská Nová Ves – Prešov

Nateraz máme dohodnutých sedem prípravných stretnutí, pričom všetky okrem turnaja v Bolzane odohráme doma. V riešení je ešte jeden duel. O jeho čase a dátume budeme včas informovať.