Skip to main content

Sériu prípravných zápasov začíname na domácom ľade. Prvou letnou prekážkou bude kvalitný extraligový súper, ktorý v apríli vyhral Tipos extraligu – HC Košice. 

Hostia

Košičania mali v lete plné ruky práce, aby dokázali udržať čo najviac hráčov z majstrovského kádra. V konečnom účtovaní neodišlo z metropoly východu sedemnásť šampiónov, čo je skutočne skvelé číslo. Steel aréna po rokoch zažije atmosféru stretnutí Ligy majstrov a z toho dôvodu vedenie klubu muselo ešte viac skvalitniť mužstvo. Titul už nebudú obhajovať postavy ako Jordon Southorn, Ladislav Romančík, Jakub Linet, Denis Paršin, Ville Leskinen či Marek Slovák. Slovenským fanúšikom sa po čase však pripomenie Američan Chase Berger, zvlášť košickým bývalí Banskobystričania Tomáš Zigo s Máriom Lunterom. Z Nitry sa podarilo angažovať robustného praváka Filipa Krivošíka aj Eduarda Šimuna z Prešova. Dôležitou správou pre Košičanov je pokračovanie silnej brankárskej dvojice Jaroslav Janus – Dominik Riečický. Oceliari už odohrali prvý prípravný duel v stredu 9. augusta. Doma porazili nováčika z Humenného hladko 5:0.

Rysy

Letné obdobie v našom mužstve opäť znamenalo systematickú robotu. Rovnako ako Košiciam, aj nám sa podarilo udržať kľúčové postavy, ktoré nechýbali pri vybojovaní historickej bronzovej medaily. Samozrejme, nie všetci si našli miesto v kabíne aj na túto sezónu, ale veríme, že prišli adekvátne náhrady. Veľkou stratou sú odchody Kerbashiana, Verbeeka aj Réwaya. Nahradiť ich majú Olivier Archambault a Todd Burgess, ktorí sa predstavia publiku už dnes večer. Rovnako tak fanúšikovia uvidia v akcii ofenzívne ladeného ukrajinského obrancu Igora Merezhka, ktorý vlani pôsobil v dánskom Odense a štatisticky vyčnieval. Z nových tvárí ešte do hry nezasiahne český útočník Rostislav Marosz. Taktiež sa môžeme pochváliť, že naše bránkovisko neopustí Marcel Melicherčík ani Filip Surák. Do prípravy sme zaradili veľa talentovaných mladíkov, ktorí dostávajú príležitosť ukázať, čo v nich je. Prvé prípravné stretnutie sme mohli mať už za sebou uplynulý týždeň, no súper z Prešova to odvolal, keďže neskoršie odštartoval prípravu, ako pôvodne plánoval.