Skip to main content

Do štruktúr nášho klubu prichádza zvučné meno, ktoré len nedávno ukončilo aktívnu činnosť. Novým mužom v radoch Rysov sa stal bývalý útočník Dávid Skokan, ktorý bude zastávať dve funkcie – skills trénera A-mužstva i asistenta pri dorastencoch. Pár hodín po príchode nám 34-ročný účastník dvoch svetových šampionátov (2014 a 2017) poskytol dialóg.

Budúcnosť popradského rodáka bola v ostatných mesiacoch otvorená. Dôvodom boli vlečúce sa zranenia. Zásadné rozhodnutie sa zrodilo pred dvomi týždňami. „Celé leto bolo natiahnuté. Absolvoval som operáciu kolien. Musím sa priznať, že keď som svoj verdikt oznámil na sociálnych sieťach, nevyhol som sa slzám. Človek robí celý život niečo, čo miluje a zrazu musí prestať. Práci hokejistu som dával maximum. Jedna etapa sa skončila a začína druhá,“ uviedol Skokan na margo skončenia kariéry.

Extraligový vicemajster zo sezóny 2020/21 bez hokejovej práce dlho neostal. „Rišo Rapáč ma v lete kontaktoval. Zisťoval, ako som na tom po zdravotnej stránke. Následne, keď si prečítal môj status z konca októbra, opäť sa mi ozval. Ponúkol mi dve pozície s tým, že chce so mnou pracovať do budúcnosti. Táto vízia i návrh sa mi veľmi páčili a vážim si to. S Richardom sa poznáme dlhé roky, keďže sme hrali spolu aj proti sebe. Oslovila ma klubová stratégia a v neposlednom rade aktuálne výsledky v najvyššej súťaži. Na Spiši chcem všetkým pomôcť svojim prístupom, zodpovednosťou a profesionalitou, ako som to robil v pozícii hráča,“ prezradil genézu cesty spod Tatier k nám slovenský majster s bratislavským Slovanom spred dvanástich rokov.

Prvou pracovnou náplňou dlhoročného útočníka, ktorý v priebehu kariéry pôsobil v piatich krajinách (Česko, Rusko, Nemecko, Slovensko a USA), je tréner zručností pri senioroch. „Celý život som bol perfekcionista. V poslednom období som mal pod palcom v Poprade presilovky. Venoval som sa detailom hry, čo ma bavilo. Dá sa teda povedať, že som už k tomu skôr pričuchol. Mám rád prácu s rôznymi generáciami hráčov, ako aj to, že im môžem ukazovať veci, ktoré som sa učil. Podľa mňa existuje veľmi veľa detailov v hre, ktoré ostávajú nepovšimnuté. Ak sa tomu začneme venovať, môže to posunúť klub na vyššiu úroveň. Verím, že k tomu prispejem v Spišskej Novej Vsi,“ pokračoval Dávid Skokan v súvislosti s tým, akými poznatkami disponoval v otázke jednej z nových funkcií.

Kategória dorastencov má hlavného kormidelníka, skúseného Košičana Róberta Spišáka. Jeho terajší asistenti Vladimír Záborský a Martin Saluga budú pokračovať už len po boku Vlastimila Wojnara. Cieľom našich mladíkov je postup do desiatky. Aktuálne sú ôsmi a majú len dvojbodový náskok pred Michalovcami. „V prvom rade som veľmi vďačný za túto príležitosť. Poznám pána trénera Spišáka, ktorý má za sebou pôsobiská či už v Poprade, Košiciach, alebo reprezentácii. Vždy som bol zástanca starších lodivodov a som rád, že začínam s takým skúseným odborníkom. Samozrejme, mám aj vlastné predstavy, ale bez disciplíny a tvrdej ruky to nejde. Budem sa snažiť vychovať čo najviac hokejistov pre A-mužstvo,“ vyjadril sa k druhému postu v našom klube.

Rivalita medzi Rysmi a Kamzíkmi sa dá krájať. V stretnutiach je veľmi citeľná a doslova to vrie na všetkých frontoch. Ako teda vníma novic v našich farbách tento prestup? „Okrem mojej rodiny o tom nevie nikto. Stále som bol profesionál. Prišiel som do klubu, kde sa môžem rozvíjať. Nikdy som neselektoval prostredie, v ktorom som pracoval. Momentálne patrím Spišiakom a odvediem pre nich čo najkvalitnejšiu prácu,“ vyhlásil v záverečnej odpovedi Dávid Skokan.