Skip to main content

Siedmym súperom v boji o extraligové body budú hokejisti HK Nitra. Náš tím vykorčuľuje na domácom ľade v piatok 6. októbra o 17:30.

PROFIL HK NITRA

Rok založenia: 1925

Prezident klubu: Miroslav Kováčik

Generálny manažér: Tomáš Chrenko

Športový manažér: Róbert Pánis

LETO MEDZI CORGOŇMI

V Nitre chceli čo najskôr zabudnúť na minuloročný nezdar. Tím, ktorý pravidelne bojoval o najvyššie priečky, v hodine dvanástej prenikol aspoň do kvalifikačnej skupiny o play-off. Jeho súperom bol tiež inými ambíciami prezentovaný Poprad, ale Corgoni zázračne ožili a Kamzíkov vyradili. Vo štvrťfinále statočne vzdorovali Košiciam, ale neskorší slovenský majster prekvapenie na svoj úkor nedopustil. Letné mesiace priniesli naspäť domov šampióna Mareka Slováka, Samuela Bučeka z Třinca. Z nových posíl sa prihlásili Miloš Bubela, Brent Gates i Lincoln Griffin. Pokiaľ vlani nemali Nitrania šťastnú ruku pri výbere cudzincov, tentoraz sa vôbec netrafili. Výsledkom je posledné dvanáste miesto bez jediného trojbodového víťazstva a postupné čistenie kádra. Nitriansky dres už vyzliekli Kanaďana Luke Green či Patrick Bajkov a ďalší by mali byť na rade. Majster Slovenska z roku 2016 zažíva najhorší vstup do sezóny od roku 2007.

Príprava 2023:

Nitra – Vsetín 4:2

Nitra – Topoľčany 13:4

Nitra – Jihlava 2:5

Nitra – Graz 0:3

Jihlava – Nitra 1:3

Vsetín – Nitra 2:3

Nürnberg – Nitra 6:2

Graz – Nitra 1:2pp

SÚPISKA TÍMU NA SEZÓNU 2023/24:

Brankári: Libor Kašík, Juraj Beržinec, Erik Šebo.

Obrancovia: Branislav Mezei, Jakub Kubeš, František Gajdoš, Marko Stacha, Martin Vitáloš, Matej Bača, Oliver Fatul, Peter Valent.

Útočníci: Samuel Buček, Sahir Gill, Sebastián Čederle, Brent Gates, Lincoln Griffin, Tomáš Hrnka, Marek Slovák, Jakub Lacka, Dávid Okoličány, Filip Bajtek, František Ridzoň, Marek Šramaty, Tomáš Pobežal.

Tréneri: Antonín Stavjaňa – Dušan Milo.