Skip to main content

Šiestym súperom v boji o extraligové body budú hokejisti HC 19 Humenné. Náš tím vykorčuľuje na súperovom ľade v nedeľu 1. októbra o 14:00.

PROFIL HC 19 HUMENNÉ

Rok založenia: 2019

Predseda predstavenstva: Peter Ždiňák

Športový manažér: Peter Tirpák

LETO MEDZI LEVMI

S humenskými hokejistami sa stretneme prvýkrát v lige po štyroch rokoch. Zemplínčania zaslúžene postúpil do extraligy, keď si v minuloročnom prvoligovom finále poradili so Žilinou. Pod Vihorlatom sa veľmi ťažko skladalo mužstvo, ale nakoniec prišli aj hráči, ktorí majú za sebou bohatú extraligovú minulosť. Humenský káder má prevažne ruských jednotlivcov, no spišskonovoveského fanúšika zaujme fínske priezvisko Kuru, ktorý si náš dres obliekal v sezóne 2021/22. Výsledky v letnej príprave boli všelijaké. Určitým výkričníkom boli zakopnutia s tímom AquaCity Pikes či Prešovom, pričom v oboch prípadoch ide o prvoligové mužstvá. Tím sa dočkal historického víťazstva v lige až v 5. kole na ľade Popradu. O triumfe rozhodol Jakub Linet, úradujúci majster s Košicami. Katastrofálne čísla sa schovávajú medzi inkasovanými gólmi, za čo môže slabšie zloženie defenzívy. Rovnako tak platí, že nováčik dopláca na stagnáciu rýchlosti. Skúseností má pre zmenu na rozdávanie.

Príprava 2023:

Košice – Humenné 5:0

Zvolen – Humenné 4:7

Sanok – Humenné 2:0

Liptovský Mikuláš – Humenné 1:2

Humenné – Košice 0:2

Humenné – Liptovský Mikuláš 2:4

AquaCity Pikes – Humenné 5:2

Kežmarok – Humenné 2:7

Prešov – Humenné 4:1

SÚPISKA TÍMU NA SEZÓNU 2023/24:

Brankári: Stanislav Galimov, Patrik Kozel, Tomáš Boľo.

Obrancovia: Kirill Djakov, Jakub Meliško, Samuel Fereta, Miroslav Novota, Matej Jacko, Martin Bdžoch, Roman Novák, Damián Novický, Juri Sergijenko, Ivan Glazkov.

Útočníci: Lukáš Handlovský, Kristián Horvát, Martin Krajňák, Martin Kriška, Hannu Kuru, Lukáš Lačný, Adam Lapšanský, Jakub Linet, Markus Michalík, Denis Paršin, Vitalijs Pavlovs, Vadim Pereskokov, Jakub Ragan, Dávid Šoltés, Ivan Thomka, Filip Vaško, Filip Vrábeľ, Dominik Borov.

Tréneri: Andrej Parfenov – Ivan Boržík.