Skip to main content

Spišskonovoveská zostava bude aj v nadchádzajúcom ročníku niesť meno útočníka Dalibora Bortňáka. 

Skúsený 32-ročný forward dohral ročník 2021/22 v rakúskom Linzi. Pri Rysoch však nepôsobil od začiatku. „Lukáš Vartovník sa v tom čase zranil a tréneri hľadali niekoho na jeho pozíciu,“ opisuje genézu príchodu v závere vlaňajšieho septembra do našich radov sabinovský rodák. „Mal som podpísanú zmluvu s Bratislavou Capitals, ale vieme, ako to skončilo a chcel som už niekde hrať. Udržiaval som kontakt s manažérom Richardom Rapáčom. Dospeli sme k dohode, že pre obe strany bude ideálna výpomoc v horizonte mesiaca. Tento čas uplynul a následne sa to zmenilo na kontrakt do konca sezóny,“ doplnil k prvotnému zotrvaniu v spišskej metropole vysoký stredný útočník.

Odchovanec prešovského hokeja narazil na partiu spoluhráčov, s ktorou to dotiahol poriadne ďaleko. K dvom titulom s Banskou Bystricou aj striebru s Nitrou tentoraz pribalil bronzový kov. „Celý čas som sa cítil v tíme veľmi dobre. Páčilo sa mi, že tam vládla rodinná atmosféra. Musím oceniť skvelý prístup vedenia klubu, trénerov aj fanúšikov. Dôležité bolo, že sme si sadli s chlapcami po všetkých stránkach. Toto nám pomáhalo v zdolávaní súperov. Je však škoda, že sme nepostúpili do finále. Na druhej strane sme neodišli zo sezóny s prázdnymi rukami, takže máme radosť z bronzového výsledku, na ktorý chceme nadviazať v budúcom roku,“ vraví účastník svetového šampionátu do 20 rokov z roku 2011.

Bortňák v priebehu sezóny alternoval medzi prvým a štvrtým útokom. Jeho konzistentnosť výkonov si však vyžiadala pred play-off trvalý presun do elitnej formácie. „Koncom základnej časti som deklaroval manažmentu, žeby som rád pokračoval. Nechcel som ale otvárať túto tému pri štarte vyraďovacej fázy. Chcel som sa plne sústrediť na svoju prácu. Keď bolo po všetkom, potom sme riešili budúcnosť. Som nesmierne šťastný, že si môžem pripísať ďalšiu sezónu vo farbách Spišskej Novej Vsi,“ vyhlásil spoľahlivý center.

Slovenský hokejista so skúsenosťami z českého Liberca v rozpätí piatich rokov vystriedal päť zamestnávateľov. Hrával za Banskú Bystricu, Nitru, Košice, Slovan Bratislava aj Linz. „Teraz som na mieste, kde mi je výborne. Okrem toho som bol platný pre mužstvo. Netvrdím, že som sa pri predchádzajúcich angažmánoch mal zle, ale stále sa našla ponuka, ktorá prevýšila tím, kde som pôsobil. Spišská Nová Ves mi vyhovuje ako mesto aj hokejový klub. Na zápasy chodia kamaráti a nemám to ďaleko domov. Teším sa na pokračovanie,“ dodal na margo častého striedania celkov Dalibor Bortňák.