Skip to main content

Útočník Patrik Števuliak je prvým novým mužom v kabíne pred budúcim ročníkom. S bývalým zástupcom troch klubov najvyššej súťaže sme prehodili niekoľko viet. 

Keď si odchovanec Liptovského Mikuláša prvýkrát obliekol novozámocký dres v ročníku 2019/20, netušil, že ho bude na sebe nosiť dlho.

„Myslím si, že pôsobiť niekde päť rokov je všade veľa. Občas som pociťoval potrebu zmeny a zrejme ten najvyšší čas prišiel práve teraz,“ vyhlásil skúsený 28-ročný krídelník v súvislosti s príchodom do nášho tímu.

Pri angažovaní ostrieľaného extraligového útočníka zo strany vedenia zaznelo, že sa nebojí hrať v miestach, kde to bolí a okrem toho je s ním možné počítať na presilovky i oslabenia.

„Vedia, aký som typ hráča. Posledné dve sezóny som mal jasne zadefinované úlohy a asi sa na tom nebude nič meniť. Viem, akú hru môžem ponúknuť, klub vie, čo môže odo mňa čakať. Takto to bolo komunikované. Samozrejme, budem sa snažiť do bodky plniť svoje povinnosti,“ uviedol Števuliak na margo roly v mužstve.

Za dva ročníky sa môžeme pochváliť bronzom a striebrom. Števuliakova kariéra v tomto smere zažije novinku, pretože v Nových Zámkoch, či predošlých pôsobiskách na Liptove a v Poprade mal úplne iné starosti.

„Neviem, či to môže predstavovať vyšší tlak, no rozhodne prichádzam s väčšími očakávaniami, čo sa týka tímovej konkurencie. Som si vedomý, že bude potrebné naplno drieť a teším sa na túto výzvu. Spišská pre mňa znamená ambiciózny klub, preto som odhodlaný tvrdo pracovať,“ poznamenal rodák z Trstenej, ktorý premiérovo nazrel do najvyššej súťaže v roku 2013.

S aklimatizáciou v kabíne by nemali byť žiadne problémy. Zo súčasných pokračujúcich strojcov historického striebra pozná zopár jednotlivcov.

„S Majdanom som si zahral za Zámky, Vartovníka či Braňa Rapáča som mal v Mikuláši. Teraz si v rýchlosti nespomeniem na ďalšie mená. No svojim spôsobom sa všetci poznáme navzájom, nakoľko už nejaký ten čas sme proti sebe nastupovali. Teším sa na zoznámenie so spoluhráčmi,“ prezradil Patrik Števuliak.

Sezóna 2021/22 bola z osobného pohľadu najlepšia. Do štatistík si zapísal 27 bodov za 11 gólov a 16 asistencií. V tej uplynulej zaknihoval o štyri body menej. Celkovo podľa čísel mu viac sedí pripravovanie gólových nahrávok.

„Každý hráč chce mať čo najlepší ročník. Odhodlanie tam je. Tie sezóny, ktoré ste spomenuli, som odohral bez zranení a odrazilo sa to v bodovaní. Preto verím, že pokiaľ nebudem musieť riešiť zdravotný stav, prvý rok v drese Spišskej dopadne výborne,“ zaželal si úspešnú budúcnosť.

Nie je tajomstvom, že za podpismi vytypovaných hráčov sú kontakty s bratmi Rapáčovcami. Vďaka tomu oveľa ľahšie prúdia do kabíny nové tváre.

„S chalanmi som komunikoval už skôr. Rokovania boli korektné. Našou výhodou je, že sme spolu zdieľali šatňu v Liptovskom Mikuláši. Toto je pre mňa vítaná zmena a určite sa môžem ešte posúvať,“ vravel spokojný Števuliak, ktorý má jasný názor na divácke prostredie.

„Publikum bolo stále skvelé. Vždy sa hrá lepšie, keď to žije, ako keď je komorná atmosféra. Na ľudí sa veľmi teším. Dúfam, že tam bude minimálne taký hluk, ktorý som zažíval v drese Zámkov, ak nie ešte väčší,“ doplnil ľavý krídelník s tým, že aj fanúšikovia boli pridanou hodnotou, prečo sa rozhodol zamieriť medzi nás.