Skip to main content

Po týždňovej odmlke pokračujeme v naplánovaných prípravných stretnutiach. V piatok večer na náš ľad vykorčuľuje do tretice zahraničný protivník. Tentoraz to budú hokejisti maďarského Debrecínu.

Hostia

Trénerskej taktovky súpera sa v lete ujal Arťom Vaszjunyin. Je to mladý kouč, ktorý má len 39 rokov a aktívnu činnosť ukončil v roku 2017 v debrecínskom drese. DEAC je pomerne neznámy protivník, nakoľko posledné stretnutie odohral ešte vo februári. V okresanej lige z dôvodu energetickej krízy sa nedokázal prehupnúť cez kvalifikačnú časť. Do play-off ho nepustil tím Fehérvári AV19. V uplynulom ročníku pôsobil v mužstve ostrieľaný slovenský útočník Rastislav Špirko. V Maďarsku mu skončila sezóna tesne pred prestupovým obdobím, a tak jeho služby ešte využil HK Poprad. Ďalšie pokračovanie pod Tatrami sa však už nepodarilo zrealizovať. Debrecínska súpiska v súčasnosti neeviduje žiadneho slovenského hráča.

Rysy

Naši hráči naposledy doma zdolali Krakov 3:2 po predĺžení. V úvode nadstaveného času udrel v presilovke Anthony Nellis. Prípravné výsledky sú pozitívne, pretože sme s Košicami prehrali po predĺžení, a potom nasledovali dve víťazstvá. V každom stretnutí sa predstavila divákom iná zostava. Avšak na najbližší duel proti maďarskému protivníkovi už bude trénerom k dispozícii kompletná súpiska, ktorá bude bojovať o extraligové body. Debrecín je zároveň záverečnou previerkou spoza hraníc, ktorú privítame v Spiš Aréne.

Leave a Reply