Skip to main content

Štvrtým súperom v boji o extraligové body budú hokejisti HC Slovan Bratislava. Náš tím vykorčuľuje na domácom ľade v nedeľu 24. septembra o 16:00.

PROFIL HC SLOVAN BRATISLAVA

Rok založenia: 1921

Predseda predstavenstva: Rudolf Hrubý

Člen predstavenstva: Pavol Hofstädter

Športový riaditeľ: Oto Haščák

Manažér hokejových operácií: Tomáš Lederer

LETO MEDZI BELASÝMI

Klub z hlavného mesta republiky tradične volil vyslovene zahraničných protivníkov v príprave, pri čom štartoval na dvoch turnajoch. Zaujal famózny výsledok s rakúskym Grazom, no hneď na to zarazil ten proti Fribourgu. Sklamaním ukončili minulú sezónu a v rovnakom duchu nastúpili do novej. Slovan sa však v porovnaní s vlaňajškom viac oslabil ako posilnil. Aj keď s prípravou kádra začali už v máji. Bratislavskí hokejisti z troch extraligových kôl dvakrát vybuchli. Od Michaloviec schytali osmičku, vicemajster zo Zvolena im udelil päťku. Hnev, piskot a rozčarovanie divákov boli značné. Permanentne prichádza požiadavka od fanúšikov, aby došlo k výmene trénera, no zatiaľ klub na to nereaguje. Slovenský šampión z roku 2022 nerád cestuje do Spiš Arény. Dôvod? Belasí v predchádzajúcich dvoch sezónach nezískali na našom ľade ani bod.

Príprava 2023:

Slovan – Linz 3:1

Brémy – Slovan 4:1

Düsseldorf – Slovan 3:4sn

Slovan – Graz 8:0

Fribourg – Slovan 9:1

Bolzano – Slovan 4:3sn

Slovan – Brno 2:6

Brno – Slovan 3:1

SÚPISKA TÍMU NA SEZÓNU 2023/24:

Brankári: Jared Coreau, Samuel Baroš.

Obrancovia: Michal Beňo, Daniel Gachulinec, Andrej Golian, Patrik Maier, Matt Murphy, Ladislav Romančík, Ian Sheid, Michal Sersen.

Útočníci: Chris Brown, Brett Findlay, Daniil Fominych, Adam Lukošík, Jakub Minárik, Zach O’Brien, Liam Pecararo, Samuel Petráš, Samuel Takáč, Tomáš Török, Alex Výhonský, Patrik Masnica, Michal Jasenec, Tomáš Dudáš, Ľubomír Fetkovič.

Tréneri: Ján Pardavý – Richard Kapuš – Rudolf Jendek.