Skip to main content

Program prípravných stretnutí pokračuje. Vo štvrtok podvečer sa predstaví na ľade Spišskej Novej Vsi druhý protivník z Poľska. Tentoraz pricestuje slávny klub Cracovia Krakov.

Hostia

Desaťnásobný poľský šampión presne dekádu čaká na majstrovský titul. Tím vedený českým kormidelníkom Rudolfom Roháčekom má od tejto sezóny vo svojich radoch gólmana Filipa Krasanovského, ktorý prispel k historickému postupu Humenného do extraligy, no predtým sa angažoval aj v dresoch Liptovského Mikuláša a Martina. Obrana sa naďalej spolieha na služby českého robustného hráča Aleša Ježeka. Krakov absolvoval do tejto chvíle dva prípravné zápasy. V oboch prípadoch ťahal za kratší koniec. Nad jeho sily bol Osvienčim (2:4) a Poprad (3:6).

Rysy

Naši hokejisti majú za sebou rovnako dve stretnutia. S Košicami uhrali skvelú remízu 1:1 a so Sanokom si hravo poradili 5:0. Postarali sa o to góly Valacha, Vartovníka, Grocha, Džugana i Žiaka. Tréneri sa rozhodli, že do súboja s Poliakmi vyšlú predovšetkým mladíkov, ktorí určite nesklamali. Potešil nielen výsledok, ale aj samotná hra. Bránku stopercentne strážil Filip Surák, ktorý síce nemal množstvo práce, ale čo bolo potrebné riešiť, vyriešil to k maximálnej spokojnosti.