Skip to main content

Tretím súperom v boji o extraligové body budú hokejisti HK DUKLA Ingema Michalovce. Náš tím vykorčuľuje na súperovom ľade v piatok 22. septembra o 17:30.

PROFIL HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE

Rok založenia: 1974

Prezident klubu: Marek Michajlo

Športový manažér: Marek Mašlonka

Skaut: Július Koval

LETO MEDZI LÍŠKAMI

Michalovčania chytili formu za pačesy v minuloročnom play-off. Po senzačnom vyradení Slovana Bratislava vo štvrťfinále mali takmer na lopate druhého extraligového velikána z Košíc, ktorý bol napokon majstrom. Za všetkým sa skrýval rukopis mladého trénera Petra Kudelku, pri ktorom nebola najmenšia pochybnosť o jeho pokračovaní v Dukle. Vedenie klubu rozšírilo štruktúry o funkciu skauta, na ktorú angažovali Júliusa Kovala. V minulosti mal skvelý čuch na legionárov v Banskej Bystrici a potvrdil to už aj na Zemplíne. Najväčším úlovkom pár dní pred sezónou bol kapitán Lotyšska a držiteľ historickej bronzovej medaily z MS 2023 Kaspars Daugavinš. 35-ročný útočník z Pobaltia s množstvom skúseností z KHL a sčasti aj NHL podpísal dvojročnú zmluvu. Medzitým sa však v Michalovciach rozlúčili s dvomi ruskými hráčmi, ktorí len v auguste uzavreli nové kontrakty – Ivanom Glazkovovom a Vadimom Pereskokovovom. Zemplínčania veľkolepo vstúpili do svojho piateho ročníka v najvyššej súťaži. V Bratislave deklasovali Slovan 8:2, ale na tento bravúrny triumf nedokázali nadviazať vo Zvolene. Vicemajster im pripravil prehru 1:4.

Príprava 2023:

Michalovce – Liptovský Mikuláš 5:2

Liptovský Mikuláš – Michalovce 4:3

Michalovce – Krakov 4:0

Poprad – Michalovce 3:4pp

Michalovce – Poprad 2:3sn

Frýdek-Místek – Michalovce 5:3

Vsetín – Michalovce 4:1

Prostějov – Michalovce 5:3

SÚPISKA TÍMU NA SEZÓNU 2023/24:

Brankári: Matej Gajan, Vladimír Glosár, Stanislav Škorvánek, Tobias Smolko.

Obrancovia: Sena Acolatse, Martin Bodák, Jakub Cibák, Stanislav Jasečko, Marek Korenčík, Miroslav Macejko, Christián Michalčin, Vladimír Mihalik, Milan Pišoja, Adam Stripai.

Útočníci: Peter Bjalončík, Matúš Bodnár, Dávid Buc, Kaspars Daugavinš, Mitchell Heard, Michal Kabáč, Ivan Matta, Max Newton, Matúš Paločko, Chase Pearson, Pavol Prokopovič, Mathew Santos, Samuel Solenský, Jakub Suja, Marek Valach, Adam Varga, Filip Vašaš.

Tréneri: Peter Kudelka – Marek Kolba – Tomáš Surový.