Skip to main content

Rysy obsadili historické tretie miesto po základnej časti. Vytýčenú métu sa podarilo naplniť. Štvrťfinálový protivník je daný, súboje s ním odštartujú v pondelok 18. marca a prvým dejiskom bude Spiš Aréna. Pred vykročením do kľúčovej fázy ročníka sme hovorili s Vladimírom Záborským, jedným z asistentov Vlastimila Wojnara.

Časť januára a februára bola nesmierne náročná. Mužstvo podávalo maximálne výkony, no vo finále v siedmich prípadoch nemalo dôvod na radosť. Situácia sa však zlepšila.

„Urobili sme súbor opatrení, aby nastal zvrat. V konečnom dôsledku je to o tom, ako dokáže tím zvládať takéto nepriaznivé obdobie. Klasická športová fráza je, že každý si prejde krízou. Tomuto sa nedá vyhnúť. My sme však dokázali, že sme silný trénerský celok a kvalitný káder, aby sme zbytočne nepanikárili. Každý deň sme pracovali na tom, aby sme opäť našli svoju hru. Vyšlo nám to,“ uviedol Vladimír Záborský na margo prelomenia sedemzápasového prekliatia, ktoré prišlo v dueli so zvolenským vicemajstrom víťazstvom 4:3 po predĺžení.

Následne sa k tomu pridala viac-menej povinná výhra s Humenným. Ďalším dôležitým a cenným triumfom bol úspech na košickom ľade, kde na 1:1 vyrovnal dôrazný Myklucha a v nájazdoch naklonil misky váh na našu stranu ostrieľaný Martin Bakoš.

„Zápasy proti Košiciam sú vždy dôležité. Majster hrá veľmi systémový hokej a v obrane je dostatočne organizovaný. Veď napokon inkasoval najmenej gólov z celej súťaže. Výhrou v Steel Aréne sme sa priblížili k tretej priečke, ktorú sme nakoniec získali,“ poznamenal.

Do posledného momentu bola v hre aj druhá pozícia v tabuľke. Škrt cez rozpočet však spravili choroby či zranenia, a tak sa na štadión odvekého popradského rivala cestovalo v oklieštenom zložení.

„Prehrali sme 1:3 s víťazom základnej časti, ale predviedli sme dobrý výkon. Predovšetkým vo dvoch tretinách sme hrali veľmi kompaktne ako kolektív aj napriek niektorým hráčskym výpadkom. Trochu nás mrzela nevyužitá päťminútová presilovka. Keby sa to podarilo, skóre by bolo možno iné.  Zo stretnutia sme si zobrali pozitívne veci a dolaďujeme detaily na prvé kolo play-off,“ vrátil sa v krátkosti k záverečnému vystúpeniu v Poprade 37-ročný Záborský, ktorý je členom realizačného tímu druhú sezónu.

História sa opakuje. Znovu našou štvrťfinálovou prekážkou bude Banská Bystrica, ktorú sme pred rokom preskočili. Dramatický siedmy duel rozlúskol v predĺžení Martin Réway, keď z pravého kruhu nedal šancu brankárovi Jakubovi Sedláčekovi. Repete však bude bez jeho účasti.

„Na oboch stranách sú nejakí hráči, ktorí si to pamätajú. Táto časť hráčov sa určite bude chcieť revanšovať, no netreba zabúdať na to, že teraz majú iného trénera. Každopádne očakávame náročnú a vyrovnanú sériu ako vlani,“ prezentoval tohtoročný pohľad na súpera spod Urpína. Jedinou výraznou, ale podstatnou zmenou je, že začíname doma.

„Pozeráme sa na to cez divácku podporu. Fanúšikovia nás zakaždým vedia svojimi hlasivkami vyburcovať. Vďaka tomu vieme skórovať ako prví a toto považujem za našu výhodu štartu série v domácom prostredí,“ uzavrel Vladimír Záborský.