Skip to main content

Tipos extraliga pokračuje v rýchlom tempe. Najbližší víkend bude patriť domácemu dvojzápasu, v ktorom privítame vicemajstra a nášho vlaňajšieho semifinálového súpera HKM Zvolen. V nedeľu sa na Spiši predstaví nováčik HC 19 Humenné.

Obe stretnutia budú záverečnými pred reprezentačnou prestávkou. Piatkový duel so zvolenským protivníkom bude v znamení priameho súboja o čelo tabuľky. Pred hosťami zo stredného Slovenska máme jednobodový náskok. Hokejisti Zvolena boli našim premožiteľom v minuloročnom semifinále play-off, ktoré bolo maximálne vyrovnané. V tejto sezóne sme sa už predstavili pod Pustým hradom. Opäť to bol veľmi kvalitný a vyrovnaný zápas, no šťastie znovu prialo súperovi, ktorý sa radoval z tesného víťazstva 3:2. Prečo je dôležité prísť na štadión v hojnom počte? Pretože mužstvo si to zaslúži za predvedené výkony a iba spoločnými silami môžeme obhájiť aktuálne vedúce postavenie. V prebiehajúcom ročníku by sme radi po prvýkrát vypredali Spiš Arénu. V ostatných dvoch domácich súbojoch ste vy, naši skvelí fanúšikovia, kladne zareagovali na novú zľavnenú tribúnu A5, ktorá sa vypredala do posledného miesta a na základe podnetov sa klub rozhodol pridať ešte jednu zľavnenú tribúnu A6.

Nedeľňajšie meranie síl s Humenným bude venované deťom, resp. študentom. Aj tímu spod Vihorlatu máme čo oplácať, pretože sme sa na jeho ľade stratili dva body po prehre 4:5 po nájazdoch. Zemplínčania naďalej ostávajú na chvoste pelotónu, no o to náročnejšie sú duely s takým súperom. Cieľom vedenia klubu je prinášať do hľadiska i mladých fanúšikov, ktorí môžu naživo sledovať svoje idoly. Pri tejto príležitosti rozdáme celkovo 1300 vstupeniek výhradne len na dolný oval vo štvrtok 2. a piatok 3. novembra priamo v školách. Zároveň do predaja na víkendové stretnutie pôjdu len miestenky a obmedzený počet 500 vstupeniek na dolný oval.

Naši chlapci sa stali lídrom extraligy pomocou tvrdej a poctivej práce. Samozrejme, energiu ste im dodali aj vy z tribún a bez vašej výdatnej podpory by sme sa dnes nemohli pozerať z poprednej priečky na slávne kluby ako Košice, Trenčín, či Slovan.