Skip to main content

Tohtoročná príprava nebude len v domácich podmienkach. V prvých septembrových dňoch sa naši hokejisti zúčastnia medzinárodného turnaja vo francúzskom Nice, ktorý sa odohrá pod názvom Riviera Cup. Okrem domáceho tímu si zmeriame sily i s Marseille.

NICE je piate najväčšie mesto Francúzska, ktoré leží na Azúrovom pobreží pri Stredozemnom mori v blízkosti francúzskych hraníc s Monakom a Talianskom. Domáci o ňom často hovoria pod prezývkou Nice la Belle, teda Krásne Nice. Miestny hokejový klub bol aj je pomerne lákavou destináciou pre slovenských hokejistov. V jeho radoch až do skončenia kariéry pôsobil náš športový manažér Radomír Heizer. Pre túto sezónu zaujímavo vyznie realizačný tím. Hlavným trénerom sa stal Popradčan František Štolc, pre ktorého to bude debut v zahraničí a sekunduje mu asistent Stanislav Šutor, ktorý sa bude spoliehať na syna Alexisa v ofenzíve. Do bránky mužstvo získalo Rusa Nikitu Bespalova z Prešova, vpredu ostáva Martinčan Daniel Babka mladší, pribudol tiež Kasper Elo. Fanúšikovia si ho môžu pamätať z dresu Liptovského Mikuláša. Organizátor pohára dlhodobo účinkuje v najvyššej hokejovej súťaži Ligue Magnus. Svoje domáce zápasy hráva v Palais des sports Jean-Bouin. Tímovými farbami sú čierna a červená.

MARSEILLE leží na juhu krajiny galského kohúta. Rozlohou je veľké ako Košice, no počet obyvateľov je omnoho vyšší (vyše 860 000). Hokejisti hrávajú pod hlavičkou Spartiates de Marseille. Pre tento klub bude ročník 2023/24 premiérový medzi francúzskou elitou. Je to veľký paradox, pretože tím musel bojovať o druholigovú príslušnosť (D1 názov súťaže), keď sa umiestnil na nepopulárnom 11. mieste, čo však zvládol, ale rýchlo reagoval na možnosť nahradiť Mulhouse, ktorý doplatil na veľké finančné problémy. Najväčšou letnou posilou francúzskeho nováčika je bezpochyby bývalý slovenský reprezentačný brankár Marek Čiliak. Rodák zo Zvolena sa rozhodol akceptovať ponuku po tom, ako už dlhšie vedel, že jeho dni v Brne sú spočítané. Ešte jedným silným menom je Teddy Da Costa. Skúsený 37-ročný veterán a dlhoročný francúzsky reprezentant. Tímovými farbami sú modrá a biela.

Radomír Heizer (športový manažér HK Spišská Nová Ves): „Chceli sme chlapcom spestriť fyzicky náročnú časť prípravy na novú sezónu. Vymyslieť niečo iné. Turnaj v Nice by mal byť vrchol predsúťažného obdobia, ktoré môžem nazvať aj ako teambuilding. Chlapci budú tráviť spoločný čas a verím, že vytvoria silnú partiu, ktorá bude ťahať za jeden povraz a pôjdeme za spoločným cieľom. Po návrate z Francúzska už všetko budeme smerovať k začiatku extraligovej sezóny.“

Otázka pre trénera Vlastimila Wojnara:

Vo štvrtok 31. augusta odletíme na medzinárodne obsadený turnaj do Nice, kde sa okrem domácich stretneme aj s Marseille, za ktorý chytá Slovák Marek Čiliak. Ako na vás pôsobí francúzsky hokej a aké sú vaše očakávania od týchto previerok?

„Som veľmi zvedavý, o čom budú tieto zápasy. Francúzi sa nedajú veľmi sledovať na internete. Samozrejme, verím, že tam budeme predvádzať to, na čo kladieme dôraz v tréningoch a privezieme pekný výsledok. Chceme sa vyhnúť tomu, aby sme niečo iné robili na tréningu a v stretnutiach.“

Program Riviera Cup 2023:

Piatok 1. septembra

Nice – Marseille (20:00)

Sobota 2. septembra

Marseille – Spišská Nová Ves (17:00)

Nedeľa 3. septembra

Nice – Spišská Nová Ves (16:00)

Tento turnaj Vám prinášajú partneri klubu:

Hlavný partner turnaja:

Bron – https://www.bron.sk/?fbclid=IwAR0oDO6L9sEBg7m8GFaucOvNp4Bae_LqQEQrTy8IBFYp4knmJU0DU1KeVgIBron – 

Ostatní partneri turnaja:

AlexPark – https://alexpark.sk/
Moe sushi – https://moesushi.sk/
Dufart – https://www.dufart.sk/
Stodola – https://www.facebook.com/profile.php?id=100054320569212Stodola 
GrillBar – https://grillbar.sk/
Burger a pivo – https://burgerapivo.sk/

Leave a Reply