Skip to main content

Medzi podpísanými hráčmi do budúcej sezóny je aj útočník Michael Vandas. Ostrieľaný extraligový hokejista oslovil predstaviteľov klubu svojim prístupom k povinnostiam i herným prejavom v priebehu úspešného vlaňajška.

Na popradského rodáka čaká tretí rok v našom tíme. Dres s rysom na hrudi mu priniesol dva medailové úspechy. V prvej sezóne k tomu prispel 25 bodmi, teraz nazbieral o bod menej.

„Bývam medzi Popradom a Spišskou. V súčasnosti však hájim farby slovenského vicemajstra, ktorý mi postupne prirástol k srdcu. Svojim spôsobom sa tu cítim ako doma. Hovorí sa, že do tretice všetko dobré. V tomto zmysle si prajem a verím, že budúci ročník dotiahneme do vytúženého konca, keďže teraz nám to ušlo,“ vraví Vandas, ktorý sa zúčastnil tretieho extraligového finále, predtým (2011 a 2021 Poprad), no na majstrovský titul stále nedosiahol.

Nastupovanie proti popradským kamzíkom absolvoval v dresoch Slovana a Zvolena. Terajšie derby zápasy ale majú odlišnú príchuť.

„V úvodných vzájomných dueloch s Popradčanmi som to vnímal ako zápasy sezóny. Rivalita je stále veľmi citeľná, človeka to špeciálne motivuje, no na druhej strane si treba uvedomiť, že hokej je naša práca, ktorá nás živí. Nie som jediný typ hráča, ktorý chce víťaziť. Zvlášť v takýchto stretnutiach,“ uviedol Vandas.

Naši hokejisti si budú zvykať na pokyny a systém zámorského šéfa lavičky Jasona O“Learyho. Dohodnuté obdobie je vymedzené na najbližšie tri roky.

„Teším sa na nového trénera. V podstate je mi jedno, odkiaľ kormidelník pochádza. Rád pracujem pod akýmkoľvek koučom. Čítal som, že je prísny, ale férový, a to mi vyhovuje. On bude do nás vkladať svoju dôveru, my mu to budeme chcieť splatiť výkonmi. Každopádne je to výzva,“ vyjadril sa k svojmu novému nadriadenému, ktorý patrí medzi rešpektovaných mužov na striedačkách v Európe.

Vyššie spomínané získané body vydoloval s ofenzívnymi partnermi a čerstvými reprezentantmi Džuganom i Myklukhom. V lete sa budú tradične hľadať optimálne zloženia útokov.

„Pevne verím, že chalani už na sebe poctivo pracujú a nič neflákajú (úsmev). Uvidíme, či budeme môcť pokračovať v robote. Možno nám nájdu tréneri nové miesta, možno budú chcieť vidieť, ako nám to pôjde. Nechajme sa prekvapiť,“ zamyslel sa Vandas.

Letná príprava je aktuálne v plnom prúde. Skúsený 33-ročný útočník zvykol v minulosti zavítať do zahraničia na zárobky. Konkrétne chodieval do Nemecka. Zmenilo sa niečo?

„Je jasné, že hokejistom nebudem celý život. Raz to skončí. Áno, hráč musí myslieť na kariéru a mal by na sebe drieť. To je po prvé. A po druhé treba v pokročilejšom veku pozerať smerom dopredu. Keď som mal o pár rokov menej, po tréningu som išiel so spoluhráčmi na kávičky, na obedy a vymýšľali sme rôzne hlúposti. Vonku už tak veľmi nechodím a mám nejaké práce, ktoré vykonávam medzi sezónami,“ odpovedal.

A ako vyzerá tohtoročná letná drina v podaní Michaela Vandasa?

„Na tele cítim, že sme dve sezóny po sebe hrali dlho. Dal som si voľno na tri týždne, no pomedzi to som chodil hrať s partiou kamarátov futbal, aby som úplne nevypadol z rytmu. Občas som zašiel do posilňovne. Zhruba druhý týždeň sa už pripravujem v Spišskej s našim kondičným trénerom a zopár spoluhráčmi,“ ozrejmil aktuálne dni náš útočník, ktorého volajú „Majky.“