Skip to main content

V budúcoročnom kádri Spišskej Novej Vsi nemôže chýbať skúsený útočník Lukáš Vartovník. 34-ročný pracovitý hráč je neodmysliteľnou súčasťou klubu. Svoj pobyt v domácom prostredí si predĺžil o ďalšie dve sezóny.

Bronzový ročník mu celkovo vyniesol deväť bodov (4+5) v štyridsiatich deviatich stretnutiach. „Aj po čase, keď sa na to pozrieme, ako blízko bolo finále, zamrzí to,“ uviedol Vartovník na margo vypadnutia v semifinále so Zvolenom, v ktorom Rysy prehrali sériu tesne 3:4 na zápasy. „Z celkového sezónneho pohľadu sme si zaslúžili tretie miesto za predvedené výkony. Myslím si, že fanúšikovia boli nadšení tímovou hrou. Ak v tom budeme pokračovať v nasledujúcom ročníku, nemusíme sa obávať o návštevnosť,“ myslí si domáci odchovanec.

Po návrate na extraligovú mapu sa nepodarilo Spišiakom prebojovať do prvej šestky v tabuľke. Zmenu nepriniesla ani kvalifikácia s Prešovom a bolo po sezóne. Tentoraz to dopadlo omnoho lepšie. „Je za tým tímová práca i duch,“ jednoznačne našiel odpoveď na priamy prienik do play-off ošľahaný center. „Nemali sme nejaké výkonnostné výkyvy. Na základe tvrdej roboty sme sa držali hornej polovice zoskupenia, ktorá nám zabezpečila, že sme nemuseli bojovať v predkole,“ ocenil Vartovník partiu, ktorá sa vytvorila. Koncom ročníka 2015/16 po odstúpení Humenného z druhej najvyššej súťaže zamieril domov. S výnimkou sezóny 2017/18, keď bojoval za Poprad, je na Spiši nepretržite. Patrí mu tak štatút služobne najstaršieho jednotlivca. „Počul som už nejaké prirovnania na moju adresu, že som srdciar, drič a podobne. Avšak robím len to, kvôli čomu som tu. Snažím sa ťažiť z toho, čo mi je najbližšie. Do každého duelu dávam maximum,“ podotkol sympatický a večne dobre naladený forward, ktorý zažil extraligu aj v dresoch Banskej Bystrice a Martina.

Nová sezóna 2023/24 bude pre neho trinástou v drese Novovešťanov. „Neustále som opakoval, že hrať doma najvyššiu súťaž je to najlepšie, čo sa môže hráčovi prihodiť. Stojím si za tým a som veľmi rád, že som získal dôveru do ďalších ročníkov. Počas leta sa kvalitne pripravím, aby som bol pripravený pomôcť mužstvu minimálne tak, ako tomu bolo naposledy,“ prezradil Vartovník k tomu, prečo zaznamenal také číslo v počte sezón na rodnej hrude. Dlhá pôsobnosť v jednej kabíne sa odráža na nespornej skutočnosti. „Dospel som do bodu, kedy už ja odovzdávam skúsenosti mladším chalanom. Cítim, že z mojej strany už nie je tá rýchlosť taká, ako v minulosti. Samozrejme, stále robím všetko pre to, aby som s nimi držal tempo, pretože dnešný hokej si to vyžaduje,“ usmial sa pri poslednej vete Lukáš Vartovník, ktorý narážal na pribúdajúci vek.