Skip to main content

Za víťazstvami s Michalovcami a Slovanom Bratislava sme sa obzreli s útočníkom Lukášom Vartovníkom.

V rozhovore z minulého týždňa útočník Róbert Džugan upozorňoval na protivníka z Michaloviec. Jeho slová sa naplno prejavili počas prvej tretiny, keď brankár Filip Surák trikrát inkasoval a my sme nestrelili gól. „Zemplínčania sú v tejto sezóne silnejší a brali sme to na vedomie. V predošlých sezónach nemali až takú silu a aj napriek tomu sme odtiaľ body nenosili dlhý čas,“ spomínal na neuveriteľný súboj s Líškami srdciar našej ofenzívy Lukáš Vartovník. „Na súperov ľad sme vykorčuľovali s úmyslom odohrať čo najlepší zápas. Prvá tretina však ukázala opak. Nič nám nešlo a vo všetkom sme produkovali chyby. Cez prestávku sme si povedali, že sa musíme zobudiť, pokiaľ chceme hrať hokej na vysokej úrovni. Padli aj tvrdšie reči, ktoré boli osožné. Neviem, či nás domáci podcenili, ale hra sa zmenila, boli sme aktívnejší i nebezpečnejší pred bránkou. Presvedčili sme sa, že keď hráme naplno, môže dôjsť i k obratu,“ dokončil myšlienku k parádnemu obratu z 0:3 na 4:3 v Michalovciach 34-ročný center.

Veľký triumf z piatka bol najlepšou pozvánku na nedeľu. V Spišskej Novej Vsi sa predstavil aktuálne trápiaci sa Slovan. Ten Slovan, ktorý nedobyl našu arénu už trinásť rokov. Naposledy sa tešil z trojbodového zápisu ešte v januári 2010 po skromnom víťazstve 2:1. „Nebolo to jednoduché,“ otvorene priznal Vartovník. „Belasí sú dole a platí, že to na nich doma dlhodobo vieme. Nedovolili sme im skoro nič. Výborne sme si ich naštudovali ako v obrane, tak aj v útoku. Podarilo sa nám streliť otvárací gól, ktorý nás pozdvihol. Štadión bol naplnený takmer do posledného miesta, čo nám výrazne pomohlo,“ pokračoval služobne najstarší hokejista v kabíne.

Pred rokom o takomto čase sme boli na siedmom mieste v tabuľke a po štyroch kolách so štyrmi bodmi na konte. Úvodné ligové dni tohto ročníka sú ale diametrálne odlišné. Sme jediný tím, ktorý je doteraz stopercentný. „Samozrejme, pozerá sa na to veľmi dobre, ale v šatni to špeciálne nerozoberáme. Stále sme pokorní a v rovnakom duchu sa pripravujeme na najbližšieho súpera. Zatiaľ je to skvelé, no nesmieme zaspať na vavrínoch. Veď ešte len teraz sa to začalo a do konca je veľmi ďaleko,“ apeloval na maximálnu koncentráciu Lukáš Vartovník.

Na prelome septembra a októbra vycestujeme za konkurentmi dvomi smermi. Najskôr na stredné Slovensko do Zvolena, s ktorým zohráme reprízu posledného semifinále play-off, nový mesiac odštartujeme v Humennom. „Kto by nechcel oplatiť Zvolenčanom záverečnú prehru z vlaňajška? Musíme mať však na zreteli, že opäť poskladali kvalitný tím. Jednoznačne pôjdu za tromi bodmi, ale to sa týka aj nás. Dúfam, že budeme šťastnejší,“ želá si úspešné stretnutie pod Pustým hradom. A čo zemplínsky nováčik, ktorý je dodnes bez bodov? „Humenčania nemajú zlé mužstvo. Akurát trpia na problémy v obrane. Ani tam to nebude ľahké. Treba čo najskôr nastrieľať góly a malo by to dopadnúť podľa predstáv,“ dodal na margo dvojitej porcie vonku.

Na Vartovníkovom drese bolo v doterajších dueloch našité céčko. Skúsený stredný útočník v tejto funkcii zastupuje Branislava Rapáča, ktorý ešte nenastúpil do súťažného kolotoča. „Každý každého rešpektuje a v zápasoch pracujeme ako jeden muž. Ak je niečo potrebné chlapcom prízvukovať, v takom prípade si berie slovo kapitán, alebo jeho asistenti,“ uzavrel Vartovník, ktorý v našom drese od začiatku kariéry nastúpil na 396 stretnutí.