Skip to main content

Pred ostatnou sezónou sa po ôsmich rokoch vrátil do domáceho prostredia perspektívny obranca Adam Žiak. O jeho služby sa budú Rysy opierať aj nasledujúci ročník.

„Z pohľadu mužstva sme urobili parádny výsledok. Čo sa týka mňa, nevyhol som sa viacerým zdravotným problémom, ktoré ma mierne ovplyvnili. Myslím si však, že som sa ideálne nastavil na vrchol sezóny,“ hovorí 23-ročný novoveský odchovanec na margo chvíľ, ktoré ho kvárili v priebehu ročníka 2022/23.

Nebolo to však prvý raz, čo mu do sezóny zasahovali zranenia. Svoje si prežil v Banskej Bystrici aj Trenčíne. „Klamal by som, keby som povedal, že to nebolo frustrujúce,“ odpovedal úprimne náš mladík. „Vždy som však vedel v sebe nájsť nejakú iskru a zápal. Stále som si položil otázku, či mám na to, aby som hral hokej. Keď som sa dal zdravotne do poriadku, dokázal som si vybojovať miesto a zastal som si ho. To bola aj moja motivácia bojovať za klub, v ktorom som vyrastal,“ vraví Žiak, z ktorého slov vyplýva, že už bol asi jednou nohou mimo hokeja, no nenechal sa zlomiť.


K bronzu sa pričinil piatimi bodmi. „Najlepšie som sa cítil po boku Ališauskasa. Spoločne sme dohrávali sezónu a veľmi si rozumeli v play-off. Vedeli sme, čo môžeme od seba očakávať a vtedy sa hrá ľahšie,“ vyzdvihol participáciu s litovským spoluhráčom, s ktorým sa bude stretávať naďalej. Bývalý hráč fínskeho klubu TUTO Hockey mal všelijaké myšlienky pri pomyslení na budúcnosť, nakoľko v ňom rezonoval strach, či bude ďalší záujem o to, aby si obliekal rodné farby. „Mal som jednoročnú zmluvu. Som síce mladý chalan, ale žiadny klub nie je nadšený, keď niekto vynecháva veľa zápasov zo zdravotných príčin. Ale ako som spomínal, sám som sa dokázal z toho dostať a snažil som sa podať čo najlepší výkon,“ uviedol.

Situácia sa nakoniec vykryštalizovala podľa predstáv. Všetky obavy môže zahodiť do koša. V rukách drží nový ročný kontrakt, na ktorého potvrdenie sa nečakalo dlho. „Dohadovali sme sa asi dva týždne, takže to hodnotím pozitívne. Komunikácia bola rýchla, prevládal vzájomný interes a bolo to bezproblémové. Pred každou sezónou si opakujem, aby som nebol toľko zranený. Do ďalšieho roka idem na maximum a budem robiť všetko pre to, aby to dobre dopadlo,“ vyhlásil odhodlaný Adam Žiak.